Післяматчева прес-конференція #WISRCH
Вісла розпочала новий тиждень у гарному настрої, перемігши в понеділок Рух з Хожува з рахунком 3:1.
«Вісла» розпочала новий тиждень у гарному настрої, перемігши в понеділок «Рух з Хожува» з рахунком 3:1. Тренер «Білої Зірки» Казімеж Москаль також висловив полегшення після перемоги.
Janusz Niedźwiedź - Ruch Chorzów
«Перш за все, я хотів би привітати «Віслу» з перемогою. Я вважаю, що ми стали свідками хорошого матчу – хорошого футбольного матчу. Атмосфера також була фантастичною. Ми хотіли більшого, ніж отримали. Однак, я маю зазначити кілька важливих речей щодо нашої команди. Незважаючи на те, що приблизно на 60-й хвилині, коли у нас ще залишалося одинадцять гравців, і матч був досить рівним, я не задоволений цією частиною матчу. Я думаю, що команда була кращою з точки зору інтенсивності та агресивності, і вони мені більше подобалися як тренеру, ніж коли ми втратили гравця та грали з десятьма. І це точно буде темою нашого аналізу та обговорення, коли справа дійде до післяматчевого аналізу, тому що ми тренуємося по-іншому, ми хочемо грати по-іншому, і я вважаю, що, перш за все, ця команда та ці гравці здатні на ще кращу гру. Особливо, коли справа доходить до цих 60 хвилин. Ми сподівалися, що те, що ми робили на тренуваннях, спрацює. Ми хотіли піднятися вище, ми хотіли пресингувати суперника, ми хотіли домінувати, і це також передбачає інтенсивність. Це також передбачає «з'явлення на гру». Нам цього бракувало, особливо на перших хвилинах і в першому таймі, і тому, якщо ми це не втілимо в життя, і гравці не повторять те, що вони роблять і що вони можуть робити на тренуваннях, я завжди буду цим незадоволений як тренер. Я вважаю, що покращивши ці елементи, ми можемо грати проти будь-якого суперника, навіть на такому складному полі, як тут, і боротися на рівних. Сьогодні ми не набрали жодного очка, і я вірю, що команда отримає більше від цього в наступному матчі, і ми будемо кращими через кілька днів у Нєцечі», – сказав менеджер «синіх».
«Якщо хтось захищається глибоко, одним із елементів є, наприклад, дальні удари. Другий – це навіси, наприклад, з півпростору. Дуже часто кудись на дальню стійку. Третій – це навіси вбік, а четвертий – навіть у цій тісній ситуації – можна також шукати наскрізні передачі, тож тоді є багато інструментів, які можна використовувати. Але це не єдиний спосіб. Сьогодні, звичайно, гарний гол Шиманського. Мабуть, удар усього життя. Однак був момент за рахунку 2:1, коли ми могли зробити щось більше – навіть незважаючи на те, що у нас було вдесятеро – щоб зрівняти рахунок. Було зрозуміло, що нас повністю переграли на фінальній стадії, і навіть Андрей Лукич – наш центральний захисник – грав в атаці із Сомою Новотни, тож це, окрім ударів, було ще й ідеєю на фінальній стадії: піднятися якомога вище до суперника. Нам також потрібно було шукати ці довші передачі. Йдеться про те, як можна забити гол, як можна використовувати певні інструменти для створення цього голу», – пояснив він.
Червона картка Філіпа Стажинського послабила Руха. Чи звинувачує тренер свого гравця у фолі? «Я думаю, що він запізнився в тій ситуації та атакував занадто агресивно. Ми хочемо бути ближче до суперника, хочемо пресингувати, хочемо бути в контакті. Однак, тут він справді запізнився і вдарив... Я ще не бачив цього на повторі, але з поля це виглядало досить небезпечно, і ми також підозрювали, що це може закінчитися червоною карткою. Однак є й інші гравці. Я говорю про Ноно, який також чекав на свої хвилини. Він стає все кращим і кращим. Хоча два тижні тому я б сказав, що він ще не готовий. Сьогодні я можу сказати, що якщо він відпрацює ще один мікроцикл, я вірю, що він буде готовий і також зробить свій внесок, тому що я дуже на нього розраховую», – сказав він.
Чи задовольняють тренера 5 очок, здобутих Хожувом з початку сезону? «Я завжди вважаю, що якщо у нас так багато очок, це означає, що ми їх заслужили. Я не люблю спекулювати на тему того, що сталося б. Ми могли б десь отримати більше очок, але якщо ми їх не отримали, це означає, що ми повинні робити те, що ми робимо, ще краще. З ще більшою відданістю та ще більшою усвідомленістю. З ще сильнішим ставленням до того, що те, що ми робимо, правильно, і ми на правильному шляху. Однак я не задоволений рахунком. Так само, в останньому матчі моя команда дуже добре грала протягом 60 хвилин. У перші п'ятнадцять хвилин рахунок міг бути два чи три до нуля. Могло все закінчитися для нас інакше. Мені не сподобалися останні 30 хвилин. Ми дозволили собі домінувати, що призвело до пропущеного голу. Сьогодні все було навпаки. 60 хвилин, хоча матч був відносно рівним, але у нас такі стандарти, що ми знаємо, що хочемо зробити і чому ми хочемо це зробити. І я вже казав, що, на мою думку, ми здатні на набагато більше, ніж ми показали. І в останні 30 хвилин це Було зрозуміло, що команда... Він боровся до кінця, не здався, і, незважаючи на те, що нам бракувало одного гравця, ми змогли піднятися високо на полі, створити загрозу та захищатися один на один. І навіть зберегти захист із трьох гравців, з двома фулбеками та одним центральним захисником, які формували захисний блок. Саме так я це бачив», – підсумував він.
Казімеж Москаль - Вісла Краків
«Ця перемога нам дуже потрібна була. Нам вдалося виграти цей матч. Вітаємо команду та дякуємо вболівальникам, бо атмосфера була фантастичною, і я думаю, що це значною мірою сприяло тому, що в той складний момент, коли «Рух» забив, зробивши рахунок 1:1, ми продовжували рухатися вперед і прагнули перемоги. Тож перемога, безумовно, задовольняє. Я думаю, що матч був близьким – саме так я б його описав, але з моєї точки зору, у нас була невелика перевага», – розпочав тренер «Вісли».
Червона картка Руха не перетворилася на перевагу для "Вілої Зірки". У чому ж була причина слабкішого моменту господарів? "Так, звичайно, я можу тримати образу на команду за це, але я можу це зрозуміти, тому що нам відчайдушно потрібна була ця перемога. А в ситуації, коли ти ведеш 1:0, а твій суперник грає на одного гравця менше і йому нічого втрачати, я думаю, що ми підсвідомо дозволили супернику забагато чого зіткнутися з цим або забагато відступили. Рух перехопив ініціативу. Був момент, коли ти не відчував, що ведеш", - сказав він.
Олів'є Сукєнніцький забив свій перший гол за «Віслу». На запитання, чи не перевантажували гравця останнім часом, тренер відповів: «Я думаю, нам потрібно подбати про Олів'є в тому сенсі, що він повинен підійти до всього трохи спокійніше, бо, на мою думку, ще зарано навколо нього роздмухувати надто багато галасу... А що стосується його експлуатації, то, на жаль, у нас зараз склад, де багато гравців експлуатуються більше. А гравці, які приєдналися, ще не повністю готові до заміни, тому ми повинні діяти таким чином. Я думаю, що Рафал Мікулець також зіграв усе досі, тому заміна в кінці. Ми поміркуємо та подивимося, як виглядатимуть окремі гравці завтра та післязавтра, і приймемо рішення. Ми знаємо, що гравцям важко грати в такому темпі. Це досить складний виклик і для нас, тренерів, але ми граємо в Європі та в лізі, і нам якось доводиться з цим справлятися».
Суперництво воротарів виглядає цікавим. Антон Чічкан захищається в лізі, а Каміл Брода нещодавно грав у Лізі Європи. «Обидва у хорошій формі, але, чесно кажучи, тренер воротарів також повинен нести певну відповідальність, і саме він вирішує, хто вийде в стартовому складі. Відразу після того, як я приєднався до клубу, я сказав Лукашу, що твоя думка найважливіша, бо ти знаєш свою роботу і ти приймаєш рішення, тому я абсолютно довіряю Лукашу, і він найкраще знає стосунки з точки зору воротарів. Він сам був воротарем, і він знає, як важко іноді бути другим чи третім воротарем. І я думаю, що стосунки в цій групі, і я говорю про воротарів та їхнього тренера, мають бути такими, щоб усе працювало», – продовжив він. Тож хто буде захищатися в четвер? «Або Брода, або Чічкан», – пожартував він.
Анхель Родадо чудово грає перед воротами, забивши двічі у ворота «Руха». Ще один нападник, Лукаш Зволінський, чекає голів. «Щодо Анхеля, то клуб не пішов на такі дрібниці, щоб утримати його, просто щоб не отримувати від нього зараз користь. Ми на це розраховуємо, і я не думаю, що це кінець виступів Анхеля. А що стосується Лукаша Зволінського, то, звичайно, як я вже казав після останнього матчу – очікування від нього дуже високі, але він також прийшов пізніше, йому також потрібно вписатися в цю команду, а для цього йому потрібен час і виступи. Хтось дуже критикував Лукаша після останнього матчу, хтось із журналістів... Я не пам'ятаю, але немає іншого шляху, окрім як давати йому шанси в матчах, бо тільки так він зможе набрати форму. Тренування – це зовсім інша робота, інший тиск, і зрештою він має пробитися. Я вірю, що настане момент, і він пробиється», – наголосив він. «Я не люблю просто казати «а що, якби». Ми ніколи не знаємо, ми ніколи не дізнаємося, що сталося б, якби Анхель сьогодні не грав, або якби, наприклад, він розпочав матч на лаві запасних? Тому що Анхель також сильно експлуатується, і нам доводиться думати про підтримку його форми. Я не думаю, що тут потрібно наводити якісь цифри, тому що те, що він привносить у команду, настільки зрозуміло, що кожен може чітко це оцінити», – додав він.
Родина Анхеля та Ізабель незабаром розшириться, на що тренер коротко прокоментував: «Щодо інформації, яку він надав, я також був здивований».
Травми заважають команді з Кракова, особливо в обороні. «Наразі тривають пошуки, але обнадійливо, що Ігор Ласицький повернувся до тренувань. Думаю, що якщо нічого не станеться, ми захочемо використати його якомога швидше. Наразі я не можу назвати конкретного нового гравця», – сказав він.
У четвер Вісла зіграє матч-реванш проти «Спартака» з Трнави, а це означає, що тренувальний мікроцикл краківської команди знову буде значно скорочений. «Іноді вихідний день або відсутність матчу не обов'язково йде на користь команді, яка прийняла це рішення. Звичайно, я особисто волів би мати мікроцикл і грати матчі щотижня, тому що це дійсно має величезне значення, коли йдеться про підготовку команди до наступного матчу. Річ навіть не в фізичній підготовці команди, а в тактичній і в тому, як ми хочемо грати проти певного суперника. Але ми знову вийдемо в четвер з нашим найкращим складом і спробуємо. Я не хочу робити тут жодних сміливих заяв, але ми граємо вдома. Для мене вихід на поле сьогодні перед початком матчу і споглядання того, наскільки заповнений стадіон, викликає бажання грати. І я думаю, що так само буде і в четвер. Це цінно саме в такі моменти, коли, будемо відвертими, ми були у скрутному становищі після трьох поразок у цих останніх матчах і хотіли добре зіграти сьогодні та виграти матч... Ми також захочемо зробити все можливе, щоб добре зіграти в четвер. Звичайно, ми запрошуємо ще більше вболівальників на цей матч у четвер, тому що ви дійсно можете відчути себе... у Європі, коли граєш перед такою публікою», – підсумував Казімеж Москаль.
