Сторінка з календаря Вісли: гравці Вісли на Олімпійських іграх

Рівно 100 років тому – 26 травня 1924 року – збірна Польщі зіграла свій перший матч на Олімпійських іграх.

Zdjęcie: Kartka z wiślackiego kalendarza: Wiślacy na Igrzyskach Olimpijskich

Рівно 100 років тому – 26 травня 1924 року – збірна Польщі зіграла свій перший матч на Олімпійських іграх. Капітаном національної команди в Парижі був Генрик Рейман.

На перших сучасних Олімпійських іграх, через відсутність незалежності, полякам не дозволялося змагатися під власним прапором. Однак олімпійські ідеали надихали наших співвітчизників під час поділів, а спорт, зокрема футбол, був одним із способів зміцнення національної ідентичності. З цієї причини, наприклад, у 1911 році у Львові були організовані Польські ігри, які виграла Вісла. Не дивно, що після відновлення незалежності поляки з ентузіазмом брали участь у міжнародних змаганнях – у біло-червоних кольорах та з Білим Орлом на футболках. Однак Польщі довелося відмовитися від участі в Іграх 1920 року в Антверпені через вторгнення більшовиків. Тому олімпійський дебют відбувся у Парижі в 1924 році.

Про важливість цієї гри свідчить той факт, що навесні 1924 року Польський футбольний союз (PZPN) вирішив змінити формат національних змагань та відмовитися від районних чемпіонатів. Це мало на меті дати польській збірній можливість підготуватися до матчів національної команди, але важко вважати це рішення випадковим. Крім того, безпосередньо перед Олімпіадою збірна грала матчі у Швеції – поляки прибули до Парижа дуже пізно та після виснажливої ​​подорожі. Наче цього було недостатньо, доля призначила суперником збірній надзвичайно сильну команду Угорщини.

Генрік Рейман був капітаном збірної Польщі на Олімпіаді 1924 року. Інші гравці «Вісли» також грали проти Угорщини: Мечислав Вішневський у воротах та Здзіслав Стичень в захисті. Владислав Крупа та Ян Рейман були запасними. Адам Обрубанський був капітаном збірної, що є еквівалентом сучасного тренера. 26 травня 1924 року на стадіоні «Бержейре» Польща програла з рахунком 5:0. Незважаючи на цей результат, коментарі преси переважали коментарі, в яких наголошувалося, що виступ надав польській збірній можливість повчитися та мотивувати до подальшої роботи.

Їхня перша участь в Іграх закінчилася катастрофічним провалом. Однак поляки продовжили досягати олімпійських успіхів у майбутньому, значною мірою завдяки наступним поколінням спортсменів Вісли. Але це вже інша історія!