Робота: Залишайтеся зосередженими
У суботу, 12 жовтня, відбудеться матч 1/8 фіналу Кубка Польщі для «Вісли» (Краків) та «Сярки» (Тарнобжег).
У суботу, 12 жовтня, відбудеться матч 1/16 фіналу Кубка Польщі між «Віслою Краків» та «Сяркою Тарнобжег». Тренер команди Маріуш Йоп зустрівся з журналістами перед виїзним матчем.
Наступні травмовані гравці виключені з кубкового матчу:
- Бартош Талар, Кацпер Дуда, Якуб Степак, Джозеф Коллі, Еніс Фазлагіч, Ігор Сапала та Ігор Ласіцький.
На запитання, чи можна очікувати будь-яких змін у складі на матч #SIAWIS, тренер відповів: «Будуть незначні зміни, але вони не будуть суттєвими», також маючи на увазі можливу зміну позиції воротаря «Білої Зірки»: «Я б не хотів вдаватися в подробиці, бо гравці ще не знають стартового складу. Це також трохи полегшило б супернику, бо якби «Льоткі» не було у воротах, то ми знаємо, що молодий гравець на іншій позиції. Я не хочу тут розкривати подробиці».
Анхель Родадо — гравець, якого часто використовують. Чи буде він також у стартовому складі? «Його точно розглядають на роль стартового гравця», — оголосив тренер.
Кубок Польщі – це змагання, які можуть дивувати. Кожне видання підкидає несподіванки, тому важливо залишатися зосередженим. «Цього тижня, безумовно, було багато інформації на цю тему. Ми навели приклади, коли кілька команд – можна сказати, претендентів на Кубок Польщі – більше не претендують на перемогу. Ми обговорили, чому вони, ймовірно, вибули. Було багато таких розмов про збереження зосередженості під час тренувань та оптимальну підготовку до матчу, бо, як я нещодавно сказав, у нас поки що немає причин розслаблятися», – зазначив він.
Що за команда Siarka Tarnobrzeg? «Перш за все, кожен суперник ставиться до матчу проти Вісли Краків як до пріоритету, і я думаю, що для «Сярки» та деяких її гравців це також буде матч сезону, тому що кожен хоче перевірити себе проти Вісли Краків. Вони хочуть показати свою якість, довести, що можуть бути в такій команді, як Вісла Краків. І це природно, нам доводиться стикатися з цим майже в кожному матчі, і цього разу на виїзді в Тарнобжезі буде подібне. Що стосується того, як грає «Сярка», ми проаналізували кожну фазу гри, і гравці також отримали цю інформацію. Це команда, яка загалом шукає схему 4-3-3. Вони намагаються грати від власних воріт, грати в позиційній атаці. Вони часто є фаворитами в цій ролі на рівні третьої ліги, і треба визнати, що вони роблять це досить добре. Однак, у нас також є досвід аналізу, і часто трапляється, що суперник грає набагато більше оборонно, прагматично, і намагається захищатися низько, покладаючись на стандартні положення. Я не знаю, яку стратегію обере тренер команди суперника, але ми також беремо до уваги...» враховуючи «Ми враховуємо, що вони захочуть показати себе, грати відкрито та сміливо. Ми готові до будь-якого сценарію, але понад усе ми зосереджені на тому, що хочемо зробити самі», – проаналізував він.
Нещодавно Янніс Кіакос грав за резервний склад після травми. Чи буде так само цього разу? «Кіакосу за двадцять, і він подорожує з нами на матч. Що стосується Давіда Сота, ми не хочемо поспішати. У нього була дуже довга перерва, чотири місяці. Він не гратиме цими вихідними. Ми плануємо, що він зіграє за резервний склад наступного тижня, як і Матеуш Млинський», – сказав він.
Також у Тарнобжезі не буде вболівальників «Вісли» (Краків), що є значним ударом для команди R22. «Я думаю, що домашні ігри змушують нас почуватися набагато краще, ми почуваємося сильнішими, ми відчуваємо підтримку вболівальників. Це те, чого у нас забирають у кожній виїзній грі. Я думаю, що ми не граємо на рівних з іншими командами. Причини абсурдні. Дуже часто шукають різні лазівки в законодавстві, застосовуються правила або інші ситуації, які є аргументом для наших вболівальників не їздити на гру та не підтримувати нас. Я повністю співчуваю команді та вболівальникам, і думаю, що нам потрібно зробити все можливе, щоб якомога швидше змінити цю ситуацію», – звернувся він. Також було поставлено питання, чи піднімається тема відсутності вболівальників «Білої Зірки» в розмовах з іншими тренерами: «Коли справа доходить до тренера команди суперника, насправді немає часу обговорювати такі питання. Це скоріше візит ввічливості, привітання перед матчем і кілька слів після нього. Крім того, тренери часто емоційні, і часу на обговорення вболівальників мало».
Команда з Кракова, яка виграла попередній розіграш Кубка Польщі, прагнутиме повернути собі трофей. «Я вже казав раніше, що, перш за все, нам потрібно підтримувати зосередженість і роботу, яку ми вкладаємо перед матчами ліги. Я бачив, як команда продовжує це робити, з належним рівнем самовіддачі на тренуваннях, і це відображається на тому, як ми виступаємо в матчах. І приклади, які ви згадали, трапляються щосезону. Бувають сюрпризи, неочікувані результати, і в цьому, з одного боку, краса футболу, але з іншого боку, часто є причина. Я думаю, що коли рівень концентрації та фізичної підготовки подібний до рівня суперника, тоді ця якість має переважати. Принаймні теоретично. Іноді команди просто думають, що буде легко, і на мить виникає втрата концентрації або думка про те, що я не повинен бути на 100 відсотків відданим чомусь, закрадається. Я скажу ще раз – ми витратили багато часу, намагаючись максимально дистанціюватися від такого мислення та ставитися до цього матчу як до найважливішого. Те саме стосується і завтрашнього матчу», – додав він. «Я намагаюся відрізати те, що було, і навмисно не повертатися до цього. Звичайно, це була гарна історія, і я хотів би її повторити, але я думаю, що найважливіше для гравця — це зосередитися на тому, що він має робити, і не думати надто багато про те, що сталося минулого сезону. Яке це було чудове свято, як добре було перемогти «Погонь». Тому що такий спосіб мислення трохи віддаляє нас від того, що є тут і зараз. А у футболі найважливіше — це те, як я тренуюся в певний день і чи викладаюся на 100 відсотків. Коли є матч, чи я готовий на 100 відсотків. Ти не думаєш про те, що сталося, і що буде наступного тижня, бо це пастка. Я б сказав так, я б навіть не розділяв це тут, чи це матч ліги, кубковий матч, чи, можливо, товариський матч. «Вісла» (Краків) завжди повинна намагатися грати на всі 100 відсотків. Викладатися на повну і намагатися перемогти. І на кожному тренуванні потрібно мати однаковий підхід, бо це шлях до перемоги», — зазначив він.
Минулого тижня гравці зустрілися з уболівальниками в галереї «Броновіце». Захід мав величезну популярність. «Я думаю, що вболівальники постійно демонструють свою підтримку, відвідуючи матчі. Ви можете бачити, скільки вболівальників було на кубкових змаганнях, скільки приходить підбадьорювати нас і підтримувати нас на домашніх матчах. І які ж це були великі зусилля, коли клуб опинився у дуже складній ситуації. Я думаю, що ця група величезна і є фантастичним надбанням для цього клубу. Ми ще більше шкодуємо, що ці люди не можуть дивитися виїзні матчі, бо вони, ймовірно, підтримували б нас у великій кількості», – відповів він.
Журналістів також цікавило, чого тренер Йоп навчився на попередньому розіграші Кубка Польщі, де він мав можливість очолити команду як запасний тренер і супроводжувати Альберта Руде в наступних матчах. «Не думаю, що їх можна порівнювати один на один. Однак, коли йдеться про досвід роботи з тренером Руде, як і з будь-яким іншим тренером, можна багато чому навчитися. Не хочу вдаватися в подробиці, але з моєї точки зору це було плідно. Це було пов'язано з тим, що ми спілкувалися англійською мовою протягом усього часу роботи в тренерському штабі. Мовний аспект – це одне. Друге – організація занять і певні тактичні нюанси, які ми часто обговорювали. Тренер, безумовно, був людиною, яка була відкрита до обміну цими думками. Це було корисно для всіх», – пояснив він.
Представники ЗМІ повернулися до гри в Седльце, попросивши проаналізувати матч: «Я думаю, що ми добре почали в останньому матчі, бо дуже швидко створили гольову можливість, яку заблокували. У нас був кутовий, а потім після цієї можливості в перехідній фазі був штрафний удар, другий штрафний удар і випадкове пенальті. Тут гравець команди суперника був розумнішим за Жезуса. Після цього була невелика нервозність, але команда швидко повернулася до того стилю гри, в який ми хочемо грати. Ми створили багато моментів, тому я був впевнений, що голи будуть забиті. Звичайно, це було лише питанням часу, коли ми почнемо це робити».
Кубок Польщі часто надає можливості запасним гравцям. Чи буде так і далі? «Ми загалом досить близькі, коли йдеться про те, що відбувається в резервному складі. Я також керував командою, тому знаю гравців. Бартек Бенк, який є асистентом, також нещодавно був там першим тренером, і ми постійно спілкуємося з тренером Александером, який зараз взяв на себе кермо другого складу. Можу сказати, що Куземка тренувався з нами цього тижня. Він гравець, який нещодавно дуже добре грав у резервному складі, тому як нагорода він був з нами на тренуванні цього тижня. Час для цих хлопців точно прийде. Однак, ми також повинні дивитися на те, скільки гравців у нас є під час певного тренування – чи є у нас травми, чи ні. Ці молоді хлопці повинні бути готові, показувати, доводити в кожному матчі, що вони заслуговують на такий шанс у першому складі. Шлях відкритий для всіх, і питання в тому, коли прийде час, ми повинні просто скористатися цією можливістю», – сказав він, оцінюючи Мацея Куземку під час тренування з першим складом: «Куземки не буде в складі на матч, він пішов з друга команда. Я знав його раніше, тому знаю, що це його головне». Він хлопець, який добре проводить дуелі в атаці. Він ефективний, тому я думаю, що він гравець, який точно частіше тренуватиметься з нами в майбутньому і отримає шанс у першій команді, якщо продовжить так розвиватися.
Після Кубка Польщі краківську команду чекають матчі проти «Брук-Бет», «Гурніка Ленчна» та «Вісли Плоцьк». Чи вважає тренер це моментом самоаналізу? «Я так не сприймаю. Звичайно, кожен має право оцінювати тренера на основі останнього матчу. Вони можуть помітити якісь нюанси, якісь зміни, але я б не тлумачив це так, що якщо я виграю матч, то я хороший тренер, а якщо не виграю, то я поганий тренер. Я так не сприймаю. Для мене важливо, чи розвивається команда, і чи йдемо ми тим шляхом, який ми обрали. Я б хотів, щоб «Вісла» Краків зосередилася насамперед на собі та своєму стилі гри. Звичайно, суперник важливий, і певні нюанси передаються гравцям, щоб полегшити їм життя, дати їм інструменти для більшої ефективності. Для мене найважливіше те, як команда реагує і як вона грає на різних фазах гри, як вона функціонує, і саме на цьому ми зосереджуємося», – підсумував тренер Маріуш Йоп.
