Джоп: Я спробую викластися на максимум

Перед матчем проти «Одри» (Ополе) команду «Біла Зірка» очолив Маріуш Йоп на посаді головного тренера.

Zdjęcie: Jop: Będę chciał wyciągnąć maksa

Маріуш Йоп обійняв посаду головного тренера команди «Біла Зірка» перед матчем проти «Одри» (Ополе). У четвер вдень тренер зустрівся з журналістами та відповів на їхні запитання.

Через стан здоров'я досі недоступні: Давід Шот, Бартош Талар, Якуб Стемпак, Каміл Брода та Джозеф Коллі.

Качпера Дуду та Янніса Кіакоса викреслили зі списку травмованих. Який їхній статус? «Їхня ситуація виглядає багатообіцяючою. Вони повноцінно тренуються з командою вже два тижні. Це означає, що вони беруть участь у кожному тренуванні та до них ставляться як до будь-якого іншого гравця, тобто вони беруть участь у грі та контактують із суперником. З огляду на травми, які вони отримали, дуже важливо, щоб вони змогли внутрішньо подолати цей ментальний аспект, щоб я не думав, що хтось вдарить мене в спину, чи хтось вдарить мене по руці, чи я впаду на руку. Це вирішальний момент. Фізично вони виглядають все краще й краще. Зрозуміло, що це була дуже довга перерва. Качперу, особливо, потрібен час, щоб звикнути до цих інтервальних вправ, але він близький, дуже близький. Кіакос такий самий, тому ми розглядаємо їх навіть для завтрашнього матчу», – оголосив він.

У понеділок тренер Казімеж Москаль попрощався з командою. Як команда відреагувала на зміни? «Перш за все, це був великий сюрприз для всіх нас. Для персоналу, для гравців. Це було помітно і на понеділкових тренуваннях — бракувало концентрації, думки блукали деінде. Однак, з вівторка я вже бачу позитивну енергію в команді, повну мотивацію викластися на повну в наступному матчі», — почав Маріуш Йоп.

Який настрій команди зараз? «Я бачу команду, яка мобілізована та прагне перемоги. Я також відчуваю, що кількість очок, які ми маємо, не є провиною тренерського штабу, але відповідальність лежить на всіх нас, включаючи мене. Я бачу людей, які прагнуть помсти, і це для мене найважливіше. Як футболіст, я звик до цього, тому що емоції іноді змінювалися кожні три дні серед публіки, серед уболівальників. Іноді настрій змінювався щотижня, тому це те, що зі мною вже майже 30 років, і для мене це не нове», – зазначив він. «Я думаю, що це реальність роботи тренера, і кожен тренер, беручись за будь-який виклик, усвідомлює, що президент може звільнити його так само, як і найняти, і це природно. Звичайно, що стосується тривалості роботи, часу, необхідного для впровадження змін, це інша справа, і вона різниться від клубу до клубу. Дійсно, це був перший випадок, коли термін перебування тренера на посаді був таким коротким, але, як я вже казав, це завжди рішення президента», – сказав він.


На запитання, чи помітив Йоп, що Казімеж Москаль втратив свій план подальшої дороги, він відповів: «Я б не хотів коментувати почуття тренера Москаля. Однак, на кожен матч була своя ідея, готувалася стратегія», – коротко відповів він.


Журналістам було цікаво, чи давно розглядав Маріуш Йоп можливість очолити команду після колишнього тренера. «Я думаю, що це було цілком природно, адже важко знайти тренера, який би очолив команду за такий короткий час з таким раптовим рішенням. Ми дотримуємося того, що було заявлено в оголошенні. Я також сьогодні розмовляв з президентом, тому ми домовилися, що ми з Міхалом Сіверським будемо керувати командою до кінця цього сезону. Це додаткова інформація про те, що цей тимчасовий період продовжено», – додав він. «Звичайно, підхід змінюється через роль та обов’язки, які пов’язані з цією посадою, тому природно, що я зосереджуся на інших речах як головний тренер. Це радше управлінська роль, радше роль у побудові стосунків, радше роль у делегуванні, тому це зовсім не те саме, що робота асистента. Асистент має свою власну сферу відповідальності та зосереджується, перш за все, на цьому. Звичайно, у штаті, який я уявляю, я хотів би мати асистентів, які висловлюють свою думку, а не тих, хто просто киває головою, як собака в машині. Такий асистент мені ні до чого. Я хотів би, щоб це був мозковий штурм, де кожен висловлює свою думку, і мені точно потрібні такі люди в моєму штабі. Річ у тім, що такі люди можуть запропонувати іншу точку зору», – продовжив він.

Ярослав Крулевський представив Йопу та Сіверському план заміни Казімежа Москаля: «Президент вирішує, хто буде тренером і яким буде склад команди. Це була пропозиція президента».

Яку команду ми побачимо під керівництвом Маріуша Йопа? «Будуть деякі зміни в атаці та захисті. Ми, звичайно, не будемо робити надто радикальних змін, але ми впровадимо нюанси, які іноді мають вирішальне значення. Ми вже їх впровадили і продовжимо впроваджувати на сьогоднішньому тренуванні», – пояснив він.


За словами одного журналіста, у штабі Вісли є «крот», який нібито витікає інформацію: «Я не хотів би коментувати будь-які стосунки в штабі. Можу лише сказати, що я повністю довіряю людям, з якими працюю, і на цьому я б поклав край». «Це такі вагомі звинувачення, тому неприємно чути щось подібне про себе. Однак, як я вже казав, я повністю довіряю людям, з якими працюю, і на цьому я б поклав край», – оголосив він.

Маріуш Йоп розділить свої обов'язки з Міхалом Сіверським. Як змінився обсяг обов'язків останнього? «Зараз ми формуємо та опрацьовуємо розподіл цих обов'язків, оскільки, ймовірно, до тренерського штабу додамо ще одну людину. Наразі у нас було багато відповідальності, оскільки два тренери пішли, тому нам довелося взяти на себе. Зараз роботи багато, навіть багато, але детальний розподіл буде запроваджено, як тільки до нас приєднається ще одна людина, і тоді ми все реорганізуємо», – пояснив він.


Коли його запитали, чим відрізняється Маріуш Йоп від того, як він грав півроку тому, від того, хто зараз очолює першу команду, він відповів: «Однозначно більше досвіду. Робота з тренером Руде та тренером Москалем багато чому мене навчила. Я думаю, що це головний елемент. Досвід».

Що тренери могли покращити в грі «Вісли» за такий короткий час? «Щодо пропущених голів у останньому матчі, то це були переважно індивідуальні помилки, що виникли внаслідок розіграшів у штрафному майданчику. Гравці знають правила, і було багато тренувань, присвячених тому, як поводитися в таких ситуаціях. Однак такі помилки іноді трапляються, що не означає, що ми не будемо над ними працювати, бо ми будемо. Що стосується гри в нападі, то ми в основному присвятили весь цей мікроцикл зосередженню на атакуючій фазі та завершенню гри в третьому періоді. На заповненні штрафного майданчика та зверненні уваги на простір, з якого ми хочемо зробити передачу, і в який простір ми хочемо зробити передачу. Я думаю, що ця інформація полегшить гравцям створення гольових моментів, бо в цьому аспекті у нас були деякі проблеми», – сказав він.

Який план тренера щодо заповнення позиції молодіжного гравця? «Наразі в складі буде чотири молодіжні гравці, і ми розглядаємо різні варіанти: Леткевич, Старжинський, Кутва та Дзеджич, тому я не буду тут детально розповідати про це, бо не хочу полегшувати роботу тренера Соболевського», – посміхнувся він.

Команда «Одра Ополє», яку тренує відомий гравець команди R22 Радослав Соболевський, у п'ятницю відвідає Краків. «Контакту з тренером Соболевським не було. Звичайно, було б краще, якби це був інший тренер, бо тоді не було б цього підтексту та настроїв, цих суто людських стосунків. Ми точно хочемо виграти цей матч. А що стосується гри тренера Соболевського та «Одри», то, на мою думку, виділяється те, що вони дуже небезпечні зі стандартних положень, але також пропускають багато голів зі стандартних положень. Це те, на чому ми будемо сильно наголошувати сьогодні та завтра, щоб команда була дуже зосереджена на цих елементах», – зазначив він.

Останнім часом Анхель Родадо переживає спад, досягши плато з дефіцитом. Який у нього та команди загальний менталітет? «Я думаю, що це частково пов'язано з кількістю зіграних матчів. Іноді команда грає п'ятнадцять матчів за цілий сезон. Багато гравців були сильно використані, як-от Анхель Родадо, у якого був невеликий спад у формі, оскільки він потрапляв у складні ситуації, але не був таким ефективним, як раніше. Однак він людина, яка забивала багато голів. Він абсолютно провідний гравець нашої команди, і багато що залежить від нього. Коли у нього був невеликий спад, нам не вистачало когось, хто міг би зайняти його місце та заповнити цю порожнечу. Однак, я думаю, що те, що я бачу зараз, важливо. І я бачу, що кожен гравець дуже мотивований і прагне помсти. Я думаю, що Анхель також у хорошій формі і зможе повернутися на правильний шлях», – зазначив він.

На запитання журналістів тренер Йоп спробував порівняти нинішню оборону «Вісли» з грою в грудні, коли він також мав можливість очолити команду: «Джо Коллі немає з нами, і це головна відмінність, тому що я не думаю, що його потрібно сильно просувати. Це головна відмінність. Він і Кацпер Дуда часто були лідерами своїх команд, і той факт, що вони були відсутні та недоступні, був головною слабкістю команди».

Президент Кролевський захоплюється аналізом даних та штучним інтелектом. І наскільки важливий цей аспект для Маріуша Йопа: «У цій градації дуже важливий».

Представники ЗМІ пояснюють проблеми «Вісли» їхніми виступами на міжнародній арені, які значно експлуатували гравців. «Багато хто з вас писав про ситуацію. Ми пам’ятаємо, як ми починали, склад, хто до нас приєднався, і як людям потрібен був час на підготовку, щоб бути в кращій фізичній формі. Все це вплинуло на результати. У кубках результати були дуже хороші, було кілька чудових матчів. Ми дійшли до четвертого раунду, чого, я думаю, ніхто не очікував, що «Вісла Краків», як клуб першого дивізіону, зайде так далеко. Це було з позитивного боку, але це вплинуло на результативність. У гравців було дуже мало часу на тренування, тому що ми сильно зосереджувалися на відновленні, плюс були виїзні поїздки. Добре, що вони були не дуже довгими, зазвичай на короткі дистанції, але це вплинуло на їхню форму. Деякі гравці грали все, і це вплинуло на їхню фізичну форму. Це природно. Кожен гравець, навіть найвеличніший, має у своєму розпорядженні синусоїдальну хвилю, і це щось абсолютно природне», – відповів він.

Виїзний матч проти «Хроброго» з Глогува було скасовано в неділю. Чи це краще для команди? «Я не думаю, що це має велике значення, тому що ми увійшли в мікроцикли по п'ять-шість днів. Наступний буде вісім днів. Час працювати нормально, відновлюватися та відпочивати. Ми також можемо індивідуально ставитися до деяких гравців, даючи тим, хто потребує більше відпочинку, а тим, хто потребує більше роботи, більше роботи. Це той час, який ми хочемо використати по максимуму. Я не думаю, що скасування матчу в Глогові якось вплине на нас. Якщо ми гратимемо кожні три дні, ми зможемо впоратися. У нас є досвід, як це робити, і гравці також більше адаптовані до цього, ніж гравці інших команд», – зазначив він.

«Я зосереджений на наступному матчі. Мій принцип полягає в тому, що те, що попереду, є найважливішим, але як спортсмен і людина, яка ненавидить програвати, я хочу отримати від цього максимум. Вигравати кожен матч, грати за три очки в кожному. Побачимо, що принесе життя, але я дуже зосереджений на тому, щоб здобути три очки в п'ятницю, як і команда, а потім ми подумаємо про наступний матч, який, звичайно, також буде грати за перемогу», – продовжив він.

«Білій Зірці» доведеться надолужити пропущені матчі. «Я нічого не знаю про дати невирішених матчів», – відповів він, а Кароліна Кавула додала: «Можливо, дату матчу проти «Гурніка Ленчна» буде оголошено сьогодні або до вихідних. Що ж до решти, то ми чекаємо».





Поділитися