Wisła trzy razy wychodziła na prowadzenie w poniedziałkowym spotkaniu w Niecieczy, ale po końcowym gwizdku sędziego może zapisać na swoje konto tylko jeden punkt. Bruk-Bet Termalica – Wisła 3:3.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy w pierwszych minutach zepchnęli Wisłę do defensywy. Na bramkę “Białej Gwiazdy” próbowali uderzać Jovanović i Piątek, ale byli blokowani. Tymczasem odpowiedź podopiecznych Kiko Ramireza była zabójcza. W 10. minucie gości przeprowadzili świetną akcję prawą stroną boiska, a dogranie Bartkowskiego spod linii końcowej pewnym uderzeniem wykorzystał Jesus Imaz.

Radość wiślaków z prowadzenia nie trwała jednak długo. Trzy minuty później prowadzący to spotkanie sędzia Tomasz Kwiatkowski podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie ręką Pereza. Jedenastkę wykorzystał Łukasz Piątek.

Na kolejnego gola również nie trzeba było długo czekać. W 22. minucie Wisła ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem Imaz wystąpił w roli asystenta, świetnie dogrywając w pole karne z lewej strony boiska. Tym razem futbolówka trafiła do Wojtkowskiego, który precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

W pierwszej połowie obie drużyny miały jeszcze swoje okazje do zdobycia bramki. W szeregach gospodarzy najgroźniejszy był Piątek, który jednak dwa razy uderzał niecelnie. Prowadzenie Wisły mógł z kolei podwyższyć Carlitos, ale fatalnie uderzył w sytuacji sam na sam z Muchą. Ostatecznie wynik przed przerwą nie uległ już zmianie.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie należały do najciekawszych, ale w 60. minucie zespół Macieja Bartoszka wyrównał. Po prostopadłym podaniu Stefanika, Buchalika w sytuacji sam na sam pokonał Szymon Pawłowski.

Sześć minut później padła trzecia bramka dla Wisły. Z rzutu wolnego do siatki trafił Carlitos, ale bardzo pomógł mu w tym rykoszet od stojącego w murze Kupczaka, który zmylił interweniującego Muchę.

W kolejnych minutach Wisła mocno cofnęła się na własną połowę i oddała inicjatywę gospodarzom. Piłkarze z Niecieczy momentach spychali “Białą Gwiazdę” do głębokiej defensywy. Ambitna postawa przyniosła efekt w 88. minucie w postaci wyrównującego gola. Po dośrodkowaniu Iancu z rzutu rożnego strzałem głową do siatki trafił Vlastimir Jovanović.

Na uwagę zasługuje debiut w zespole Wisły Marcina Wasilewskiego, który zameldował się na boisku na ostatnie pięć minut.