Remisem zakończyła się pierwsza konfrontacja w grupie mistrzowskiej. Podopieczni Joana Carrillo w wyjazdowym meczu podzielili się punktami z Wisłą Płock. Kibice obejrzeli w tym pojedynki cztery gole.

Kibice nie musieli długo czekać na pierwszego gola, bowiem ten padł już w 12. minucie. Na prowadzenie wyszła “Biała Gwiazda”. Po dośrodkowaniu Carlitosa z rzutu wolnego z lewej strony boiska, piłka trafiła pod nogi ustawionego przed bramką Bartkowskiego, który z kilku metrów uderzył do pustej bramki.

Nafciarze doprowadzili jednak do wyrównania w 24. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się były zawodnik Wisły Kraków Alan Uryga, który pokonał Cuestę uderzeniem głową po dalekim wyrzucie piłki z autu Recę. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli podopieczni Joana Carrillo.

W 32. minucie Wisła Kraków ponownie była na prowadzeniu. Tym razem świetną akcję zespołu pewnym uderzeniem wykończył Halilović. Ładną asystę w tej sytuacji zaliczył również Halilović. W końcówce pierwszej połowy na 3:1 próbował podwyższyć jeszcze Velez, ale jego strzał głową wybronił Dahne.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla gości i Tomasza Cywki, który po dośrodkowaniu Michalaka z prawej strony boiska niefortunnie interweniował umieszczając futbolówkę we własnej bramce. Jak się później okazało była to ostatnia bramka tego spotkania, choć obie drużyny miały swoje okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W 72. minucie bardzo dobrze interweniował Dahne, który obronił groźne uderzenie Lloncha. Ten strzał poprzedziły jeszcze trzy uderzenia kolejno Bartkowskiego, Halilovicia i Cywki. Siedem minut później na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, ale najpierw strzał Urygi wybronił Cuesta, a piłkę po uderzeniu Byrtka z linii bramkowej wybił Bartkowski.

Końcowe minuty należały do podopiecznych Jerzego Brzęczka. W 84. minucie bardzo groźnie z kilkunastu metrów uderzał Kante, ale kapitalną interwencję zaliczył Cuesta. Dwie minuty później szczęścia zabrakło natomiast Szymańskiemu, który z lewej strony pola karnego trafił w słupek.

Wisła Płock – Wisła Kraków 2:2 (1:2)

0:1 Jakub Bartkowski 12 min
1:1 Alan Uryga 24 min
1:2 Tibor Halilović 32 min
2:2 Tomasz Cywka (sam.) 46 min

żółte kartki: Uryga, Stilić (Wisła K.), Llonch, Imaz, Bartkowski Velez (Wisła P.)

Wisła Płock: Thomas Dähne – Alan Uryga, Damian Byrtek, Adam Dźwigała, Arkadiusz Reca – Konrad Michalak, Damian Szymański, Dominik Furman, Semir Stilić (75 min – Damian Rasak), Giorgi Merebaszwili (16 min – Jakub Łukowski) – Jose Kante

Wisła Kraków: Julian Cuesta – Matej Palcić, Fran Velez, Zoran Arsenić, Jakub Bartkowski – Tibor Halilović (84 min – Rafał Boguski), Nikola Mitrović (76 min – Petar Brlek), Tomasz Cywka, Pol Llonch, Jesus Imaz (88 min – Patryk Małecki) – Carlitos.