To już pewne. Sezon 2019/20 Wisła zakończy na trzynastym miejscu w tabeli. Podopieczni Artura Skowronka we wtorkowy wieczór przegrali 1:3 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin i nie mają już szans na poprawienie swojej pozycji w tabeli.

Spotkanie w Lubinie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Wisły, która już w dziewiątej minucie objęła prowadzenie. Po wydawało się niegroźnym strzale Lubomira Tupty z kilkunastu metrów fatalny błąd popełnił 17-letni bramkarz Zagłębia Kacper Bieszczad, który wypuścił piłkę z rąk. Wykorzystał to Alon Turgeman, który z kilku metrów trafił do siatki.

Zagłębie bardzo groźnie odpowiedziało w 29. minucie, ale Mateusz Lis świetnie interweniował po strzale głową Sasy Balicia. Tymczasem dwie minuty później było 1:1. Po płaskim zagraniu Alana Czerwińskiego z prawej strony boiska piłka trafiła do niepilnowanego w polu karnym Filipa Starzyńskiego. Pomocnik Zagłębia bez zastanowienia uderzył, a piłka po rykoszecie wylądowała w bramce obok zupełnie bezradnego bramkarza Wisły.

Gospodarze poszli za ciosem i w 39. minucie zdobyli drugiego gola. Tym razem dogranie Patryka Szysza z lewej strony pola karnego wykorzystał uderzeniem z dziesięciu metrów Sasa Zivec. Kilka chwil później mogło być 3:1, ale ponownie świetnie interweniował Lis, który obronił uderzenie Bohara.

Osiem minut po przerwie Wisła mogła doprowadzić do wyrównania, ale groźne uderzenie Turgemana zza pola karnego wybronił Bieszczad. Kilkadziesiąt sekund później z trzeciego gola cieszyli się Miedziowi. Po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu wolnego, uderzeniem głową Lisa pokonał Łukasz Poręba.

W kolejnych minutach Zagłębie kontrolowało wydarzenia na boisku, a Wisła nie miała żadnego pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką gospodarzy. Ostatecznie wynik 3:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.