fot. Jan Ulicki

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, trener Wisły Dariusz Wdowczyk ujawnił nazwiska kilku zawodników, którzy latem pożegnają się z klubem.

Wisła nie wiąże przyszłości z Witalijem Bałaszowem, Rafaelem Crivellaro i Emmanuelem Sarkim. Pierwszych dwóch obowiązują jeszcze z klubem kontrakty, ale otrzymali oni wolną rękę w poszukiwaniu nowych zespołów. W przypadku Sarkiego nie zostanie przedłużony kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca.

– W przerwie letniej będziemy chcieli rozstać się z Witalijem Bałaszowem i Rafaelem Crivellaro. Są to zawodnicy, którzy mają jeszcze kontrakty z Wisłą, ale mają także wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Kończy się kontrakt Emmanuela Sarkiego i nie zostanie on przedłużony. To kolejny zawodnik z którym Wisła pożegna się late – powiedział Wdowczyk.

Na konferencji pojawił się oczywiście także temat transferów do klubu. Szkoleniowiec “Białej Gwiazdy” nie chciał jednak ujawnić na jakie pozycje klub będzie poszukiwał zawodników. – Chciałbym się oprzeć na jakości, a nie ilości – przyznał.

– Powiedziałem o tych zawodnikach, którzy klub opuszczają, ale nie mogę powiedzieć na jakie pozycje potrzebujemy zawodników. Transfery lubią ciszę – kontynuował.

Wisła zatrzyma Wolskiego? Trwają rozmowy >>

– Oczywistym jest, że Wisła musi walczyć o mistrzostwo Polski. Do tego trzeba wzmocnić zespół na niektórych pozycjach. Miałem okazję spotkać się z prezesem Bogusławem Cupiałem i porozmawiać z nim o tym. Kolejne spotkanie również jest zaplanowane przed nowym sezonem. Wszystkie tematy związane z drużyna i z tym o co będziemy walczyć w kolejnym sezonie, zostaną na tym spotkaniu poruszone – mówił szkoleniowiec Wisły.

– Oczywiście dyrektor Kapka również nad tym pracuje. Rozmawialiśmy na temat przyszłości drużyny i o tym na jakich pozycjach powinna być prowadzona polityka transferowa. Pewnego rodzaju zarys tego co chcielibyśmy i o co będziemy walczyć w przyszłym sezonie oczywiście mam – dodał Dariusz Wdowczyk.