Nieustannie trwa akcja kibiców związana ze zbiórką funduszy na pokrycie opłat związanych z wynajęciem stadionu Wisły. Wesprzeć akcję można nie tylko kupując okolicznościowy plakat-cegiełkę, ale także poprzez zakup np. biletów dla dzieci z domów dziecka poprzez platformę Fans4Club.

Przypominamy, że akcja pomocy klubowi to oddolna inicjatywa grupy kibiców Wisły, którzy działają pod hasłem #ReymonTTa22. To dzięki ich pomysłowi do sprzedaży (początkowo poprzez oficjalną sklep internetowy Wisły oraz stacjonarny sklep Wiślacki Świat) trafiły plakaty-cegiełki. Klub w oficjalnym komunikacie zapewnił, że cała kwota uzyskania z ich sprzedaży zostanie przekazana na opłaty związane z wynajęciem stadionu przy ulicy Reymonta.

Kolejnym etapem było nawiązanie współpracy z platformą Fans4Club. Od środy każdy może wesprzeć akcję za jej pośrednictwem, na przykład poprzez zakup wirtualnych biletów, czy wspomnianych plakatów. Największą popularnością cieszą się jednak bilety dla podopiecznych Domu Dziecka lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Aktualnie (na godz. 15:56 w piątek) licznik wskazuje aż 1713 sprzedanych wejściówek. Kupując taki bilet wspieracie nie tylko klub, ale także sprawiacie miłą niespodziankę dzieciom, których w normalnych okolicznościach nie byłoby stać na zakup wejściówki.

Dołącz do akcji #ReymonTTa22

Odzew kibiców i całego polskiego środowiska piłkarskiego jest kapitalny. Nikt nie wyobraża sobie bowiem, aby tak zasłużony klub jak Wisła mógł rozgrywać swoje domowe spotkanie na innym stadionie, niż ten przy Reymonta 22.

Aktualnie licznik wskazuje zebraną kwotę – na którą składają się wszystkie zbiórki: sprzedaż plakatów, platforma Fans4Club oraz zbiórka prowadzona przez Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków – w wysokości 164 617 zł. Kwota ta rośnie z minuty na minutę.

 

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno istniało bardzo duże ryzyko, że Wisła swoje domowe spotkania będzie musiała rozgrywać poza Krakowem. Ostatecznie klubowi udało się dojść do porozumienia z miastem i została podpisana umowa na trzy najbliższe ligowe spotkania. Przed każdym z tych spotkań Wisła musi wpłacić na konto miasta kwotę 123 tysięcy złotych. Jednocześnie prowadzone są rozmowy w sprawie podpisania umowy na najem stadiony na pozostałe spotkania sezonu 2018/19.