– Gratuluję moim zawodnikom inteligencji, tego, że dobrze zagrali przez wzgląd na okoliczności, jakie zastali w drugiej połowie. Zasłużyliśmy na wygraną, brakowało nam tylko spokoju w końcowej fazie ataku – powiedział Dean Klafurić na konferencji prasowej po wygranym starciu z Wisłą Kraków.

Skrót meczu Wisła Kraków – Legia Warszawa [wideo]

– To był bardzo ciężki mecz dla nas, podobnie jak ten w Pucharze Polski kilka dni temu. Tym razem z trochę innym scenariuszem. Najważniejsze, że znowu wygraliśmy – mówił szkoleniowiec mistrzów Polski cytowany przez Legia.com.

Chociaż ekipa ze stolicy Polski grała przez ponad pół godziny niedzielnego spotkania w osłabieniu z powodu drugiej żółtej kartki dla Jarosława Niezgody po jednej z kontrowersyjnych sytuacji, to koniec końców, nie dała sobie strzelić gola.

– Nie widziałem sytuacji z czerwoną kartką dla Niezgody i nie będę komentował pracy sędziów. Sędziowie wykonują swoją pracę, ale mogę powiedzieć, że Niezgoda jest wspaniałym zawodnikiem. Mamy zresztą 25 wspaniałych zawodników i każdy z nich może być gwiazdą. Dzisiaj był nią Cristian Pasquato, w kolejnym meczu będzie ktoś inny. Dziś na przykład w końcówce zagrał dobrze Łukasz Broź – powiedział Klafurić.

– Tak jak taktycznie zawodnicy wypełniali zadania w pierwszej części, tak inteligentnie grali z jednym piłkarzem mniej. Chodzi nie tylko o podstawowych piłkarzy, ale także zmienników. Rozpoczęliśmy już przygotowania do meczu z Koroną, dla nas dzisiejsze zwycięstwo jest już historią – skwitował Chorwat.

Legioniści aktualnie plasują się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, mając tylko jeden punkt straty do pierwszego Lecha Poznań. W ramach 33. kolejki Lotto Ekstraklasy warszawianie na swoim stadionie zmierzą się z Koroną Kielce. Mecz ten zaplanowany jest na 27 kwietnia na godzinę 20:30.

Opracował ŁP