Dzisiaj wieczorem piłkarze krakowskiej Wisły na stadionie w Poznaniu zmierzą się z miejscowym Lechem. Przed tym starciem szkoleniowiec „Kolejorza” wypowiadał się w pochlebnych słowach na temat zespołu „Białej Gwiazdy”.

Z obozu rywala: Lech Poznań

– Wisła jest zespołem, który miał w ubiegłym sezonie trochę problemów różnej natury. Jest to inna drużyna, która pod wodzą Macieja Stolarczyka gra atrakcyjną piłkę – mówił Dariusz Żuraw cytowany przez oficjalną stronę Lecha.

– Powinno być to spotkanie dwóch drużyn, które grają do przodu i ofensywnie. Mam nadzieję, że będzie to ciekawe widowisko – uzupełnił opiekun poznaniaków.

Aktualnie ekipa Żurawia traci sześć punktów do prowadzącej w ligowej klasyfikacji Pogoni Szczecin. W każdym razie opiekun Lecha jest dobrej myśli w kontekście odrabiania strat.

– Wystarczyłoby pewnie wygrać dwa, trzy mecze i będziemy w czołówce, bo te starty punktowe nie są duże. Duża liczba nowych zawodników powoduje, że wyniki nie są do końca takie jakie byśmy sobie życzyli – zaznaczył trener poznańskiej ekipy.

– Od początku mówiłem, że wierzę w ten zespół i wierzę w tych chłopaków. Może mieliśmy moment zadyszki, ale wszystko wskazuje na to, że idziemy w dobrą stronę i zawodnicy wracają do dobrej dyspozycji – skwitował Żuraw.