23 sierpnia to data, która dla kibica Wisły Kraków nie może być obojętna. Właśnie tego dnia przed dwoma laty Towarzystwo Sportowe Wisły Kraków zostało właścicielem Wisły Kraków SA.

Historia meczów Wisła Kraków – Górnik Zabrze

Prawda jest taka, że krakowski klub nie ma ostatnio najlepszego okresu. Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie dzięki Towarzystwu Sportowemu Wisły Kraków klub ze stolicy Małopolski został uratowany.

Każdy fan „Białej Gwiazdy” pamięta historie z Jakubem Meresińskim, który przez krótki czas sprawował rządy w Wiśle. Trzeba przyznać, że latem 2016 roku w klubie z Grodu Kraka naprawdę dużo się działo.

Wszystko zaczęło się od tego, gdy wieloletni właściciel Wisły w osobie Bogusława Cupiała zdecydował się zrezygnować z zarządzania klubem i oddał go w inne ręce. Jak się później okazało to był błąd.

Nowym sternikiem Wisły został Meresiński i jego spółka, czyli Pojekt-Gmina.pl. Po kontrowersjach z udziałem działacza ostatecznie sekcja piłkarska krakowskiego klubu została przejęta przez Towarzystwo Sportowe, które jest właścicielem Wisły do dzisiaj.

Rządy obecnego właściciela klubu są oceniane przez kibiców różnie. Nie zmienia to jednak faktu, że osobom zarządzającym spółką należą się słowa szacunku.