Reprezentacja Polski rozegra dziś decydujące o awansie do fazy pucharowej Euro 2020 spotkanie. Podopieczni Paulo Sousy na stadionie w Petersburgu zmierzą się ze Szwecją. Biało-czerwonych interesuje tylko jedno rozstrzygnięcie – zwycięstwo.

Po dwóch rozegranych kolejkach fazy grupowej reprezentacja Polski z zaledwie jednym punktem na koncie zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy E. Przed ostatnim meczem ze Szwecją ma jednak bardzo realne szanse na wyjście z grupy, niewykluczone, że z pierwszego miejsca. 

Biało-czerwoni w 1/8 finału zagrają, jeżeli w środowym meczu, które rozpocznie się o godzinie 18:00 odniosą zwycięstwo. Szwedzi znajdują się w komfortowej sytuacji, bowiem awans mają w kieszeni. Cztery zdobyte punkty gwarantują im grę w fazie pucharowej nawet w przypadku ewentualnego zajęcia trzeciego miejsca w grupie. 

W środowym meczu reprezentacja Polski wystąpi bez Jakuba Modera, którego z gry eliminuje kontuzja kolana odniesiona w meczu z Hiszpanią. Do dyspozycji Paulo Sousy będzie natomiast powracający po pauzie za czerwoną kartkę Grzegorz Krychowiak, który może zająć wolne miejsce w środku.

Zobacz więcej: Typy na mecz Szwecja – Polska

Środowe (23 czerwca) spotkanie Szwecja – Polska w Petersburgu rozpocznie się o godzinie 18:00.