Bez dwóch kontuzjowanych zawodników będzie musiała poradzić sobie Wisły w piątkowym wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki PKO Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze. Jak wygląda sytuacja kadrowa “Białej Gwiazdy” przed wizytą na terenie lidera ligowej tabeli?

Trener Wisły Artur Skowronek na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Daniela Hoyo-Kowalskiego i Michała Maka. Obu z gry eliminują kontuzje. Z drobnymi problemami zdrowotnymi zmagają się również inni piłkarze, ale mają być gotowi na pojawienie się w piątek na boisku.

– Sytuacja kadrowa wygląda dobrze, do najbliższego meczu pod uwagę nie są brani tylko Daniel Hoyo-Kowalski, który nadal ma uraz łydki i Michał Mak, który nabawił się lekkiego skręcenia stawu skokowego. Mamy drobne problemy zdrowotne, ale myślę, że do jutra wszystko będzie w porządku – powiedział szkoleniowiec Wisły podczas przedmeczowej konferencji prasowej, cytowany przez oficjalną stronę naszego klubu.

Wiele wskazuje na to, że debiut w zespole “Białej Gwiazdy: zaliczy czeski obrońca Michal Frydrych, który do klubu dołączył jeszcze przed ostatnim meczem z Wisłą Płock, ale wówczas nie był jeszcze brany pod uwagę. Szkoleniowiec potwierdził, że sprowadzony ze Slavii Praga zawodnik znajdzie się w 20-osobowej kadrze na mecz w Zabrzu i nie wykluczył jego występu w podstawowym składzie.