Sytuacja kadrowa Wisły Kraków przed starciem z Piastem Gliwice uległa lekkiej poprawie, ale i tak może wygląda w niedalekiej przyszłości lepiej. W starciu z ekipą dowodzoną przez Waldemara Fornalika szkoleniowiec „Białej Gwiazdy” nie będzie mógł skorzystać z usług z pięciu piłkarzy.

Fran Velez, Zdenek Ondrasek i Paweł Brożek co prawda są już zdrowi. Niemniej z powodu zaległości treningowych nie są gotowi na to, aby znaleźć się w kadrze meczowej na spotkanie o stawkę. Tym bardziej że ambicją teamu spod Wawelu jest wywalczenie na koniec rozgrywek miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach.

Tymczasem z powodu kontuzji wciąż grać nie mogą tacy zawodnicy jak Vullnet Basha, czy Ivan Gonzalez. Pocieszające jest jednak to, że w kadrze na mecz z „Piastunkami” powinien znaleźć się Kamil Wojtkowski.

Dodajmy, że w trakcie potyczki z Piastem uważać na kartki muszą: Maciej Sadlok, Zoran Arsenić i wspominany już Wojtkowski. Cała trójka ma na swoim koncie trzy żółte kartki. W przypadku kolejnej kary konsekwencją byłaby pauza w środowym boju z Koroną Kielce.

Opracował ŁP