Wiadomo, że w kadrze Wisły Kraków aktualnie jest kilku zawodników niezdolnych do gry z powodu różnych urazów. Przed starciem z Sandecją Nowy Sącz rzecznik prasowy „Białej Gwiazdy” w osobie Olgi Tabor-Leszko przedstawił raport medyczny, o którym więcej poniżej.

Ivan Gonzalez w ostatnim czasie przeszedł operację kolana, ale już przechodzi rehabilitację. Podobną drogę przechodzi aktualnie Fran Velez, który rekonwalescencje po odniesionym urazie przechodzi w Hiszpanii.

Tymczasem coraz lepiej zdrowotnie wygląda Paweł Brożek, który niewykluczone, że będzie zdolny do gry wcześniej, niż określały to pierwsze diagnozy lekarskie. Do gry nie jest także gotowy Pol Llonch, który w nabawił się urazu podczas rozgrzewki przed ostatnim meczem z Lechem Poznań.

Warto jednak odnotować, że do dyspozycji opiekuna przedstawicieli 13-krotnych mistrzów Polski będzie już Patryk Małecki. Co prawda wychowanek Wigier Suwałki nie jest jeszcze gotowy na cały mecz, ale możliwe, że w boju z beniaminkiem polskiej ekstraklasy wejdzie na plac gry w drugiej odsłonie.

Opracował ŁP