Już w najbliższą niedzielę piłkarze Wisły wrócą na ligowe boiska po trzytygodniowej przerwie. Drużyna Artura Skowronka w wyjazdowym meczu zmierzy się ze Stalą Mielec. Jak wygląda sytuacja kadrowa “Białej Gwiazdy” przed tym spotkaniem?

W meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy na boisku na pewno nie zobaczymy Aleksandra Buksy, który zmaga się z kontuzją stopy, której doznał podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski do lat 19.

– Na pewno był to specyficzny okres przygotowań do najbliższego meczu. Wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja w kraju i generalnie na świecie. To też wpływa na sport. U nas w drużynie, jeżeli chodzi o urazy, mamy tylko jeden przypadek. To Olek Buksa, który wrócił z kadry z urazem stopy i niestety nie będzie brany pod uwagę na mecz ze Stalą Mielec. To tyle, jeżeli chodzi o kontuzje – mówił Artur Skowronek podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

W ostatnich tygodniach kilku zawodników Wisły zmagało się z koronawirusem, co miało również wpływ na przełożenie ostatniego ligowego spotkania z Lechią Gdańsk. Kto już sobie poradził z chorobą, a kogo w niedzielę jeszcze zabraknie na boisku? Klub konsekwentnie nie zamierza przekazywać informacji na ten temat.

– Drużyna cieszy się, że może wracać do gry. Generalnie poradzimy sobie z problemami, które mamy. Klub już wydawał oficjalne komunikaty, jeżeli chodzi o przypadki dotyczące koronawirusa w naszej drużynie. Tutaj proszę kibiców i dziennikarzy o wyrozumiałość, ponieważ nie będziemy podawali ani liczby, ani nazwisk tych osób, bo po pierwsze chcemy ich chronić, a po drugie mamy także takie wytyczne – mówił szkoleniowiec “Białej Gwiazdy”.

Trener Wisły ujawnił natomiast, że gotowy do gry jest najnowszy nabytek klubu Felicio Brown Forbes, który do zespołu dołączył w ostatnim dniu okna transferowego na zasadzie definitywnego transferu z Rakowa Częstochowa.

– Felicio jest przygotowany dzięki pracy z trenerem Papszunem. Tam zawsze jest wysoka intensywność treningu i to dzisiaj pokazuje u nas. Jest gotowy na obciążenie meczowe. Tak jak inni napastnicy, Felicio ma szansę zagrać w pierwszym składzie – dodał Artur Skowronek.