Artur Skowronek
fot. Grzegorz Wajda

W ramach 10. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła zmierzy się w niedzielę w Bełchatowie z liderującym w tabeli Rakowem Częstochowa. “Biała Gwiazda” po raz kolejny będzie musiała wystąpić w tym meczu osłabiona, choć szkoleniowiec Artur Skowronek podczas konferencji potwierdził absencję tylko jednego zawodnika.

Przeciwko Rakowowi nie będzie mógł wystąpić jego były zawodnik Felicio Brown Forbes. Reprezentanta Kostaryki zabraknie na murawie z powodu zapisu w umowie transferowej między klubami.

Nie ma jednak wątpliwości, że nie będzie to jedyne osłabienie drużyny. Szkoleniowiec był także pytany o możliwe absencje Yaw Yeboah, Vullneta Bashy, Gieorgija Żukowa i Mateusza Lisa, ale nie udzielił w ich sprawie konkretnej odpowiedzi.

– Na szczęście nasza sytuacja wygląda coraz lepiej. Oczywiście wirus jeszcze nas do końca nie opuścił, ale jest zdecydowanie lepiej w porównaniu do poprzednich kolejek i poprzednich wyborów. Pole manewru rośnie, ale oczywiście w tym meczu nie będziemy mogli skorzystać z Felicio – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej trener Wisły Artur Skowronek.