Jak wygląda sytuacja kadrowa przed sobotnim spotkaniem Wisły z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Trener Artur Skowronek tradycyjnie podczas konferencji prasowej był bardzo tajemniczy. Ujawnił jedynie, że żaden zawodników nie zmaga się z kontuzją, a do kadry meczowej będzie mógł wrócić kapitan Jakub Błaszczykowski. Gotowy do gry powinien być także Aleksander Buksa.

Nie oznacza to jednak, że Wisła w sobotnim meczu przeciwko Góralom będzie mogła zagrać w najsilniejszym składzie. W zespole “Białej Gwiazdy” po raz kolejny zabraknie kilku zawodników, którzy w ostatnim czasie zmagali się z koronawirusem. W piątek do tego grona dołączyli kolejni piłkarze.

– Sytuacja nie jest łatwa. Mamy problemy zdrowotne, mając tutaj na myśli po prostu choroby piłkarzy. Kontuzji w drużynie nie ma. Głęboko wierzę w to, że sobie z tym poradzimy tak jak w poprzednim tygodniu. Piłkarze dobrze wyglądają w treningu i chcą to potwierdzić w kolejnym meczu – powiedział Artur Skowronek podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

Trenera wiślaków cieszy natomiast powrót do gry Jakuba Błaszczykowskiego. Kapitan Wisły znajdzie się w kadrze na sobotni meczu. – Kuba znajdzie się w kadrze na mecz z Podbeskidziem. Cały czas ma się dobrze, tak jak i pozostali piłkarze, którzy są w tym procesie treningowym. Cieszę się, że nasz kapitan wraca do drużyny. To pod każdym względem ogromne wzmocnienie dla naszego zespołu – dodał Artur Skowronek.