Tylko bez Alona Turgemana i Łukasza Burligi będzie musiała sobie poradzić Wisła Kraków w sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy z Wisłą Płock.

Powodem absencji obu zawodników są kontuzje. Kontuzja Turgemana jest poważniejsza i jak już informowaliśmy jego przerwa w grze potrwa kilka tygodni. Zdecydowanie bliżej powrotu na boisko jest natomiast Burliga, który niewykluczone, że będzie mógł zagrać w zaplanowanych na przyszły tydzień derbach Krakowa.

Gotowi do gry są natomiast Hebert i Paweł Brożek, którzy także ostatnio zmagali się z problemami zdrowotnymi. Brazylijski obrońca wystąpił tylko w pierwszym meczu z Jagiellonią Białystok, natomiast najlepszy strzelec Wisły w rundzie wiosennej nie miał jeszcze okazji pojawić się na boisku.

Przeciwko Wiśle zagrać będzie mógł także Kamil Wojtkowski, który w ostatnim meczu z Koroną Kielce nie grał z powodu nadmiaru żółtych kartek. W meczu z Wisłą Płock na kartki, które mogą wyeliminować ich z gry w derbach, będą musieli uważać Lukas Klemenz i David Niepsuj.