Wisła Kraków pokonała Wisłę Płock 3:1 (0:0) w pierwszym niedzielnym starciu w ramach 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Biała Gwiazda zaliczyła jednocześnie drugie z rzędu zwycięstwo, dzięki czemu odskoczyła od strefy drużyn walczących o utrzymanie ligowego bytu.

Wisła Płock podrażniona blamażem z Legią

Wisła Kraków w rywalizacji z Nafciarzami miała zamiar wygrać trzecie ligowe spotkanie w 2021 roku. Zadanie nie było jednak łatwe, bo na drodze Białej Gwiazdy stanęła ekipa Radosława Sobolewskiego. Płocczanie mieli cel, aby zmazać plamę za przegrane w słabym stylu derby Mazowsza z Legią Warszawa.

Pierwszy trzy kwadranse spotkania nie były porywającym widowiskiem. Gospodarze oddali jeden celny strzał, a trzy takie próby mieli podopieczni Petera Hyballi, ale ostatecznie żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki. Najbliższy szczęścia był w 22. minucie Felicio Brown Forbes, który oddał mocny strzał. Bramkarz Wisły Płock popisał się jednak bardzo dobrą interwencją.

Rafael Boguskinho

Na gola przyszło natomiast czekać do 67 minuty. Wówczas futbolówkę do siatki skierował Damian Rasak. Pomocnik Nafciarzy po podaniu lewą nogą Mateusza Szwocha oddał mocny strzał i Mateusz Lis został zmuszony do kapitulacji. Biała Gwiazda znalazła się zatem w trudnym położeniu, bo Nafciarze zdążyli przyzwyczaić, że w momencie, gdy pierwsi zdobywają bramkę, to już później jej nie tracą.

W ostatnim kwadransie gry na boisku pojawił się Rafał Boguski, a już w 82. minucie ten zawodnik zdobył bramkę, oddając strzał prawie z zerowego kąta. Błąd popełnił Krzysztof Kamiński i miał miejsce remis. Na tym jednak krakowianie nie poprzestali. W 87. minucie gola strzelił Uros Radaković, który głową skierował piłkę do siatki. Serb jednak po tym uderzeniu ucierpiał i musiał zostać zmieniony.

W doliczonym czasie Rafał Boguski strzelił drugiego gola i Biała Gwiazda wydarła Nafciarzom trzy punkty. Dzięki tej wiktorii krakowianie wskoczyli na dziewiąte miejsce w tabeli, mogąc pochwalić się szóstą wygraną w sezonie. Tymczasem ósmą porażkę w trakcie trwającej kampanii ponieśli piłkarze Wisły Płock.