To znakomite podsumowanie obfitującej w tytuły ery Bogusława Cupiała. Kulisy największych zwycięstw, anegdoty prosto z szatni, wytłumaczenie tego, dlaczego Wisła, która miała wszystko, by po latach stać się pierwszym polskim klubem w Lidze Mistrzów, nie dostała się nigdy do piłkarskiego raju. Książka „Wisła Kraków. Sen o potędze” teraz w mikołajkowo-świątecznej promocji w księgarni LaBotiga.pl z 50% rabatem – za jedyne 19,95 zł.

Książkę w promocji znaleźć można na www.labotiga.pl/pilka-nozna/131-wisla-krakow-sen-o-potedze.html:

– z kodem WISLA50PREZENT dodatkowy rabat obniżający cenę okładkową o 50%

– cena książki po użyciu kodu: 19,95 zł

O książce:

Osiem mistrzowskich tytułów, dwa Puchary Polski, wygrane z Schalke, Parmą i FC Barceloną, pamiętne mecze z Realem Madryt czy Interem Mediolan. I nadrzędny cel: awans do Ligi Mistrzów, do bram piłkarskiego raju, do których pukali siedmiokrotnie. Czasem po cichu, jakby onieśmieleni, innym razem z całych sił, rozpaczliwie łomocząc do utraty tchu. Efekt zawsze był ten sam – wrota pozostawały zatrzaśnięte. Na krajowym podwórku rządzili jednak niemal niepodzielnie przez 13 długich lat…

Kiedy pod koniec 1997 roku do Wisły Kraków przyjechali panowie w garniturach, otwierając walizkę pełną pieniędzy i kupując kilkunastu piłkarzy, nikt nie spodziewał się tego, co wkrótce miało się stać. Że z dnia na dzień zamienią ligowego outsidera stojącego na skraju bankructwa w najlepszą drużynę w kraju. Ta historia jak ze snu kibica wreszcie doczekała się książki!

Maciej Żurawski porównywany do Ronaldo z powodu… wagi. Wódka ze sprite’em, przez którą Kamil Kosowski nie trafił do Benfiki. Turecka dieta Franciszka Smudy i prowadzenie piłki głową zalecane przez Wojciecha Łazarka. Kopalnia anegdot na temat Białej Gwiazdy ery Bogusława Cupiała. Kulisy największych sukcesów i okoliczności wydarzeń, o których przy Reymonta najchętniej by zapomniano. Opowieść, która pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie, co poszło nie tak. Dlaczego dziś Wisła znów walczy o przetrwanie.

 

Autor: Mateusz Miga

Data wydania: 6 maja 2015

Cena okładkowa: 39,90 zł

Liczba stron: 416 tekst 12 (wkładka zdjęciowa)