Wisła Kraków w pierwszym sobotnim spotkaniu 24. kolejki polskiej ekstraklasy zremisowała 2:2 z Wisłą Płock. Gospodarze dwa punkty stracili w doliczonym czasie gry.

O swoje szóste zwycięstwo z rzędu walczyła w sobotnie popołudnie krakowska ekipa, której na drodze stanęli podopieczni Radosława Sobolewskiego. Według bukmacherów faworytem tego starcia był team ze stolicy Małopolski. Niemniej drużyna z Mazowsza miała nadzieję na przerwanie passy trzech meczów bez wygranej.

Gospodarze już w czwartej minucie byli bliscy zdobycia bramki, gdy po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego przed szansą wpisania się na listę strzelców znalazł się Lubomir Tupta. Słowak jednak nie trafił w piłkę, więc cała akcja spaliła na panewce ku niezadowoleniu fanów ekipy z Krakowa.

Tupta zrehabilitował się w 10. minucie, gdy wykorzystał podanie Vukana Savicevicia. Tym samym w swoim debiucie w wyjściowym składzie krakowskiej drużyny 21-latek zdobył bramkę. Płocczanie odpowiedzieli w 23. minucie, gdy do siatki trafił Dominik Furman, więc na przerwę obie drużyny udały się z remisem.

W drugiej połowie po faulu Damiana Rasaka na Serbie Saviceviciu sędzia podyktował rzut karny. Stały fragment gry na gola zamienił reprezentant Polski w osobie Błaszczykowskiego. Tym samym krakowski team po raz drugi w meczu wyszedł na prowadzenie, dzięki czemu ekipa z Miasta Królów była blisko swojej dziewiątej wygranej w sezonie.

W ostatnich fragmentach rywalizacji płocczanie mogli doprowadzić do wyrównania, gdy przed szansą zdobycia bramki stanął Cillian Sheridan. Napastnik gości trafił jednak piłką w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną gospodarzy, to gola strzelił Alan Uryga, więc spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Wisła Kraków – Wisła Płock 2:2 (1:1)

1:0 Tupta 10 min
1:1 Furman 23 min
2:1 Błaszczykowski 50 min (k.)
2:2 Uryga 90+5 min