W związku z tym, że kilku zawodników w ostatnim czasie opuściło Wisłę Kraków coraz częściej słychać głosy, że do klubu z Grodu Kraka mogą niebawem trafić kolejni nowi po Lukasie Klemenzie i Łukaszu Burlidze piłkarze. Na temat jednego z byłych reprezentantów Polski w rozmowie ze „Sport.pl” głos zabrał szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”.

Piotr Świątko: Klemenz i Burliga będą mocnymi ogniwami Wisły [wideo]

Tydzień temu Adam Godlewski z katowickiego „Sportu” podał do publicznej wiadomości komunikat, że klub z Krakowa zaczął luźne rozmowy ws. ewentualnego pozyskania Sławomira Peszki. Tymczasem teraz na temat doświadczonego zawodnika wypowiedział się w rozmowie z Sebastianem Staszewskim sam Maciej Stolarczyk.

Przypomnijmy, że Peszko ma ważną umowę z klubem z Trójmiasta, trenując z drużyną rezerw. Ciekawostką jest też fakt, że umowa 33-latka z Lechią jest tak skonstruowana, że ten także po zakończeniu piłkarskiej kariery ma zapewnioną pracę w gdańskim klubie.

– Cenię Sławomira Peszkę. Uważam, że posiada podobne walory, co Jakub Błaszczykowski. Ale Sławek ma ważną umowę z Lechią Gdańsk i musimy poczekać, jak rozwinie się sytuacja. Nie kryję, że widzę go w drużynie – rzekł opiekun „Białej Gwiazdy” w rozmowie ze „Sport.pl”.