Cały czas trwa niekorzystna passa Wisły Kraków na stadionie w Gdańsku, na którym piłkarze „Białej Gwiazdy” nie potrafią zwyciężyć już od 3 marca 2012 roku. W sobotni wieczór podopieczni Joana Carrillo zanotowali remis 1:1. Poniżej garść ciekawostek dotyczących meczu 22. kolejki polskiej, których źródłem jest portal EkstraStast.pl.

CIEKAWOSTKI PO MECZU LECHIA GDAŃSK – WISŁA KRAKÓW

– Gdańszczanie mają u siebie straconych 21 goli, czyli najwięcej w całej lidze, jeśli chodzi o spotkania w roli gospodarza.

– Wisła w sobotnim boju z Lechią zdobyła swoją 18 bramkę w tym sezonie w delegacji. Tym samym krakowianie są najskuteczniejszą drużyną w całej lidze na obiektach rywali.

– Swoje szesnaste trafienie w sezonie zaliczył Carlitos Lopez w boju z „Biało-zielonymi”, który traci do lidera klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców obecnie trzy trafienia.

– W sobotnim boju Lechii z Wisłą żaden z zawodników nie został ukarany żółtą kartką.

– Już od ośmiu spotkań Wisła nie potrafi wygrać w Gdańsku. Po raz ostatni krakowianie pokonali Lechię na jej stadionie 3 marca 2012 roku. Gole dla „Białej Gwiazdy” strzelili wówczas: Kew Jaliens i Dudu Biton. Wisłę prowadził wówczas Michał Probierz.

Dodajmy, że już w sobotni wieczór Wisła rozegra swoje pierwsze spotkanie ligowe w 2018 roku na swoim stadionie. Przeciwnikiem będzie Arka Gdynia. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 20:30.

Więcej podobnych materiałów na stronie LigaPolska.pl.

Opracował ŁP