Wisła nowy sezon Ekstraklasy zainauguruje wyjazdową konfrontacją z Pogonią Szczecin. Podopieczni Kiko Ramireza mają jeden cel – zdobycie trzech punktów.

W obu klubach doszło do ciekawych zmian kadrowych. W Szczecinie najważniejszą z nich jest przyjście trenera Macieja Skorży, który na tym stanowisku zastąpił Kazimierza Moskala. Co ciekawe obaj w przeszłości prowadzili krakowską Wisłę.

W Pogoni w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy już Mateusza Matrasa i Jakuba Słowika, którzy odeszli odpowiednio do Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław. Wzmocnieniem niewątpliwie powinny być osoby Łukasza Załuski (ostatnio Wisła) i Tomasza Hołoty. Do drużyny wrócił również Łukasz Zwoliński.

Zdecydowanie większe zmiany zaszły w kadrze Białej Gwiazdy. Obok wspomnianego Załuski z klubem pożegnali się także Krzysztof Mączyński, Matija Spicić, Mateusz Zachara, Michał Miśkiewicz i Alan Uryga. W ich miejsce sprowadzono kilku ciekawych zawodników.

Defensywę drużyny prowadzonej przez Kiko Ramireza mają wzmocnić bramkarz Julian Cuesta oraz obrońcy Zoran Arsenić i Fran Velez. Drugą linię wzmocnili Tibor Halilović, Martin Kostal i Kamil Wojtkowski, a do bramki rywali trafiać ma napastnik Carlos Lopez.

Wiślacy ostatniej wizyty w Szczecinie z pewnością nie wspominają miło. W listopadzie ubiegłego roku Pogoń nie dała żadnych szans rywalom z Krakowa, wygrywając u siebie wysoko 6:2. Doskonałe spotkanie rozegrał wówczas Gyurcso, który cztery razy wpisywał się na listę strzelców.

Drużyna Kiko Ramireza zrewanżowała się w maju, kiedy u siebie wygrała 4:0. Do siatki Portowców trafili Małecki, Brożek, Gonzalez i Boguski.

Wisła ostatnie zwycięstwo w Szczecinie odniosła w sierpniu 2014 roku, kiedy wygrała pewnie 3:0.

W wyjściowej jedenastce oraz taktyce Pogoni z pewnością zobaczymy już rękę nowego trenera Macieja Skorży. Na początku rewolucji nie należy się jednak spodziewać.

Tymczasem w wyjściowej jedenastce Wisły z pewnością zobaczymy kilku nowych zawodników. Największe szanse występu od pierwszej minuty z nowych nabytków mają Julian Cuesta, Fran Velez, Tibor Halilović i Carlos Lopez.

20:30 POGOŃ SZCZECIN – WISŁA KRAKÓW