Wisła Kraków jak dotąd mierzyła się ze Stalą Mielec o ligowe punkty 46 razy. Jeśli ktoś myśli, że częściej z tego typu potyczek wychodziła „Biała Gwiazda”, to jest w błędzie. Obie ekipy legitymują się w bezpośrednich potyczkach 16. zwycięstwami.

Bilans kartkowy Wisły przed batalią ze Stalą Mielec

Wisła Kraków po raz ostatni miała okazję mierzyć się z teamem z Podkarpacia w lidze dawno temu, bo w sezonie 1993/1994. Przedstawiciele ekipy ze stolicy Małopolski nie wspominają tego spotkania najlepiej, bo Stal wygrała wówczas 4:0.

Ogólnie warto podkreślić, że Wisła nie wygrała żadnego z trzech ostatnich bojów ligowych z mielczanami w roli gościa. W tych meczach Stal była górą dwukrotnie, a raz zremisowała. Po raz ostatni wiślacy wygrali w Mielcu w sezonie 1990/1991. Wisełka wygrała pamiętne spotkanie 3:2.

Niedzielne starcie z udziałem obu drużyn będzie 47. bojem o ligowe punkty. Stal i Wisła mają w nich po 16 zwycięstw, a 14 potyczek zakończyło się kompromisem. Dodajmy również, że w tym roku obie ekipy miały okazję dwa razy grać ze sobą w meczach kontrolnych, w których za każdym razem triumfowała „Biała Gwiazda”.