Wszystko wskazuje na to, że w środę pojawi się oficjalny komunikat, że Wisła Kraków w nowym sezonie swoje mecze będzie rozgrywać na stadionie przy ulicy Reymonta. Wraz z takim ogłoszeniem ma się pojawić informacja o sprzedaży biletów na mecz z Arką Gdynia.

Przypomnijmy, że krakowska ekipa przez długi czas nie była pewna tego, gdzie będzie grała swoje mecze. Swego czasu w mediach pojawiały się wiadomości, że Wisła może rozgrywać swoje spotkania w Chorzowie lub w Tychach. Ostatecznie urzędnicy i przedstawiciele władz krakowskiego klubu doszli do porozumienia.

– Czekamy na dopięcie wszystkich formalności, aby ruszyć ze sprzedażą biletów – mówiła rzecznik prasowa Wisły Iwona Stankiewicz cytowana przez „Dziennik Polski”.

Dodajmy, że krakowski klub był winny miastu mniej więcej 6,5 miliona złotych za korzystanie z obiektu im. Henryka Reymana. Milion złotych według doniesień medialnych władze Wisły zapłaciły. Jednak urzędnicy oczekiwali jeszcze 3,9 miliona złotych.

W związku z tym, że krakowski klub nie był w stanie wygospodarować powyższej sumy, to pomocną dłoń do Wisły wyciągnęła Ekstraklasa S.A., które będzie spłacać należność w trzech ratach do 2020 roku. Warto jednak zaznaczyć, że nie będzie to pożyczka. Suma ta będzie potrącona z wypłat, jakie klub z Krakowa może otrzymywać od spółki zarządzającej rozgrywkami.

Opracował ŁP