Wszystko wskazuje na to, że Pol Llonch będzie na dłużej zawodnikiem krakowskiej Wisły. Według doniesień Mateusza Migi z katowickiego Sportu hiszpański pomocnik przedłuży swoją umowę z klubem z Grodu Kraka o trzy lata.

Arsenić i Boguski nie zagrają z Górnikiem

Llonch trafił do ekipy ze stolicy Małopolski w styczniu 2017 roku z Girony FC na zasadzie wolnego transferu.

Najpierw urodzony w Barcelonie piłkarz parafował z Wisłą umowę na pół roku, a następnie sternicy „Białej Gwiazdy” aktywowali klauzulę, która przedłużała kontrakt zawodnika o 12 miesięcy.

Tymczasem teraz Llonch był w tym dobrym położeniu, że mógł wynegocjować warunki, które by go bardziej satysfakcjonowały. Faktem jest, że zawodnik miał swoje określone oczekiwania, a że należał do mocnych punktów w drużynie w kończącym się sezonie, to jego pozycja negocjacyjna była mocna.

Wygląda jednak na to, że sternicy Wisły spełnią żądania Lloncha i ten jeszcze w tym tygodniu podpisze nową umowę z klubem, która ma obowiązywać do 2021 roku.

Odnotujmy, że w tym sezonie 25-letni Hiszpan wystąpił łącznie w 24 meczach ligowych, w tym w 23 w wyjściowej „jedenastce”. Llonch ma na swoim koncie jedną asystę.

Opracował ŁP