Wisła Kraków jest zainteresowana pozyskaniem młodego pomocnika Arki Gdynia, Mateusza Młyńskiego. Jak informuje serwis sport.tvp.pl, rozmowy w sprawie transferu 19-letniego zawodnika trwają i są na zaawansowanym etapie.

Młyński w poprzednim sezonie był jednym z wyróżniających się zawodników Arki Gdynia. W jej barwach rozegrał na boiskach PKO Ekstraklasy 27 spotkań, w których zdobył dwie bramki i dołożył do tego cztery asysty.

Teraz zawodnik, którego kontrakt z klubem z Gdyni obowiązuje jeszcze tylko przez rok, chciałby odejść i nie może narzekać na brak zainteresowania. Według sport.tvp.pl, obok Wisły, jego sprowadzeniem zainteresowani są przedstawiciele Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin.

“Biała Gwiazda” jest poważnie zainteresowana jego pozyskaniem i negocjacje w tej sprawie są na zaawansowanym etapie, co jednak nie oznacza, że zakończą się porozumieniem. Nie ma jednak wątpliwości, że przenosiny Młyńskiego do Krakowa znacznie zwiększyłby trenerowi Arturowi Skowronkowi pole manewru, jeżeli chodzi obsadę młodzieżowca w podstawowym składzie zespołu.