Według doniesień Sebastiana Staszewskiego ze Sport.pl z tematu zostania inwestorem Wisły Kraków zrezygnował Wojciech Kwiecień. O ile w grudniu znany w stolicy Małopolski przedsiębiorca zrezygnował z zakupu akcji klubu po odbytym audycie, to teraz nie zdecydował się na zostanie inwestorem Wisły już na etapie wstępnych rozmów.

Kwiecień niedawno wrócił z urlopu, po którym kontaktował się z przedstawicielami krakowskiego klubu. Ostatecznie przedsiębiorca doszedł do wniosku, że kończy temat ewentualnego zainwestowania w Wisłę, na co wpływ mają mieć ciężar finansowy ewentualnej transakcji i duże zamieszanie wokół klubu, czytamy na łamach Sport.pl.

Warto natomiast zaznaczyć, że w grze o pozostanie inwestorem Wisły pozostają dwie polskie firmy, których nazwy nie zostały ujawnione, co potwierdził w rozmowie ze Sport.pl prezes klubu, Rafał Wisłocki.

Według medialnych doniesień zainteresowanie wyciągnięciem pomocnej dłoni Wiśle mogą być firmy z branży deweloperskiej. W każdym razie raczej mało prawdopodobny wydaje się scenariusz, aby nowym inwestorem krakowskiego klubu został znany polski miliarder w osobie Zbigniewa Jakubasa.