Piłkarze Wisły Kraków w sobotnie popołudnie rozegrali swoje pierwsze spotkanie kontrolne, mierząc swoje siły ze Stalą Mielec. W meczu rozegranym w Myślenicach zabrakło jednak goli.

Pierwsza groźna o warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 24. minucie, gdy do wysiłku zmuszony został golkiper gospodarzy. Jeden z zawodników ekipy z Podkarpacia oddał strzał z dystansu, ale Mateusz Lis poradził sobie z tą próbą.

Wiślacy w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji najbliżsi szczęścia byli w 33. minucie, gdy swoich spróbował Łukasz Burliga, Próba obrońcy krakowian zakończyła się jednak niepowodzeniem, bo piłka nieznacznie minęła światło bramki.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Mateusz Hołownia. Wypożyczony z Legii Warszawa do Wisły zawodnik w 78. minucie starał się wpisać na listę strzelców, oddając strzał z rzutu wolnego, ale Damian Primel nie miał kłopotów ze złapaniem futbolówki.

Gdy wydawało się, że w ośrodku treningowym krakowskiej drużyny w Myślenicach obie ekipy zaliczą remis, to w 80. minucie gola na wagę wygranej Wisły strzelił Rafał Boguski. Doświadczony zawodnik sprawił, że wiślacy udanie zaczęli Nowy Rok.

Wisła Kraków – Stal Mielec 1:0 (0:0)
1:0 Boguski 80 min

Skład Wisły:
Lis (46 min Buchalik) – Burliga (46 min Bartosz), Klemenz (46 min Wasilewski), Janicki (46 min Szota), Sadlok (46 min Hołownia), Błaszczykowski (46 min Boguski), Żukow (46 min Szot), Pawłowski (46 min Basha), Savićević (46 min Chuca), Michał Mak (46. Jean Carlos Silva), Buksa (46 min Zdybowicz).