Dziś piłkarze Wisły rozegrają ostatnie sparingowe spotkanie podczas kończącego się już zgrupowania w Hiszpanii. Zespół Joana Carrillo zmierzy się w Benidorm z chińskim Shangai Shenxin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:30.

TRANSMISJA ZE SPOTKANIA BĘDZIE DOSTĘPNA POD TYM LINKIEM

Wiślacy podczas zgrupowania w Hiszpanii rozegrali dotychczas dwa mecze sparingowe. W pierwszym ulegli 1:2 drugiej drużynie Villarreal, natomiast w drugim pojedynku zaprezentowali się zdecydowanie lepiej i pokonali 1:0 węgierski Videoton.

Dla trenera Joana Carrillo będzie to kolejna okazja do sprawdzenia nowych rozwiązań i przyjrzenia się kolejnym zawodnikom. Wiele wskazuje na to, że na boisku zobaczymy między innymi nowego prawego obrońcę Mateja Palcicia, który po podpisaniu kontraktu dołączył do drużyny w Hiszpanii.

Sobotni rywal Wisły – Shanghai Shenxin – na co dzień występuje w drugiej lidze chińskiej. W sezonie 2017 (rozgrywki wiosna/jesień) zajął siódme miejsce w ligowej tabeli. W 2016 roku zawodnikiem tego zespołu był Nikola Mitrović, który zimą dołączył do Wisły.

Obecnie w chińskim zespole występuje dwóch obcokrajowców – Hiszpan Raul Rodriguez i Brazylijczyk Biro Biro. Znacznie bardziej znany jest pierwszy z nich, który ma na swoim koncie występy w hiszpańskiej La Liga, w barwach Espanyolu Barcelona.