Wisła Kraków pokonała w meczu kontrolnym rozegranym w Myślenicach 4:2 Stal Mielec. Warto zaznaczyć, że podopieczni Artura Skowronka po 60 minutach przegrywali 0:2, aby ostatecznie odwrócić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trzy trafienia dla teamu z Grodu Kraka zaliczył w tym boju Jean Carlos Silva.

Wynik rywalizacji został otwarty w 19. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Maciej Domański. Tym samym do przerwy beniaminek PKO Ekstraklasy prowadził 1:0. Po zmianie stron bramkę na 2:0 dla mielczan zdobył natomiast Łukasz Seweryn, co sprawiło, że Wisła znalazła się w trudnym położeniu.

Po stracie drugiego gola wiślacy wzięli się jednak w garść, co sprawiło, że team z Małopolski zaczął odrabiać straty. Kontaktowe trafienie dla krakowian zaliczył w 64. minucie Brazylijczyk Jean Carlos. Z kolei 120 sekund później wyrównującą bramkę zdobył Rafał Boguski.

Remisem krakowski team w żadnym stopniu się nie zadowolił, szukając kolejnych goli. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw bramkę na 3:2 zdobył strzelec pierwszego dzisiaj gola dla Wisły, czyli Jean Carlos. Brazylijczyk w 80. minucie wykorzystał rzut karny. Z kolei w 83. minucie ten sam zawodnik ustalił wynik rywalizacji na 4:2.

Wisła Kraków – Stal Mielec 4:2 (0:1)

0:1 Domański 19 min
0:2 Seweryn 60 min
1:2 Jean Carlos 64 min
2:2 Boguski 66 min
2:3 Jean Carlos 80 min (k.)
2:4 Jean Carlos 83 min