Wisła Kraków za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o solidarnej redukcji wynagrodzeń w klubie. Takie rozwiązane ma ograniczyć negatywny wpływ zawieszenia rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama

– Chciałbym z całego serca podziękować zawodnikom, trenerom, członkom sztabu i władz spółki za ten pokaz solidarności. Jest on tym bardziej spektakularne, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w czerwcu kończą się kontrakty aż jedenastu graczy objętych cięciami. Po raz kolejny otrzymujemy dowód, że w kryzysie kluczowe jest przywództwo, a nasz kapitan i jego koledzy z drużyny pokazują, iż Wisła Kraków to coś więcej niż Klub! – powiedział Tomasz Jażdżyński, przewodniczący Rady Nadzorczej Wisły Kraków SA.

Warto odnotować, że do obniżki wynagrodzeń przystąpił również zarząd klubu i managerowie działu sportu.

– Przed nami ponownie trudny czas i wszyscy muszą być gotowi na wyrzeczenia. Udana, za sprawą kibiców, emisja akcji, która trwa i w dalszym ciągu przyciąga nowych akcjonariuszy, a także postawa drużyny, nieustające zaangażowanie pracowników oraz dalsza determinacja przyszłych właścicieli, to aspekty warunkujące przeżycie Klubu – mówił Piotr Obidziński, który pełni obowiązki Prezesa Wisły Kraków SA.

Przypomnijmy, że krakowska ekipa w tabeli PKO Ekstraklasy plasuje się aktualnie na 13. pozycji w ligowej stawce, legitymując się dorobkiem 31 punktów.