Zakończyło się najważniejsze głosowanie w historii Socios Wisła Kraków. Członkowie stowarzyszenia podjęli decyzję o wsparciu Wisły Kraków SA kwotą miliona złotych w najbliższym roku!

Członkowie Socios Wisła przez ostatni tydzień mieli możliwość zdecydowania, co stanie się z comiesięcznymi składkami. Zdecydowana większość zdecydowała o przekazaniu tych pieniędzy piłkarskiej spółce. Wisła Kraków SA co miesiąc będzie otrzymywała kwotę w wysokości średnio 85 tysięcy miesięcznie.

– Decyzja o przekazaniu ponad miliona złotych klubowi została praktycznie jednogłośnie zatwierdzona przez członków naszego Stowarzyszenia. Bardzo cieszę się z takiego obrotu spraw, gdyż od początku naszym marzeniem było przekazywanie jak największych kwot Wiśle. Nie sądziliśmy jednak, że nastąpi to tak szybko – nie minął nawet rok od powstania Socios, a już teraz jesteśmy w stanie przekazywać rocznie środki na poziomie głównego sponsora klubu. Chcielibyśmy, żeby nasi Socio byli świadomi, że w razie ewentualnego zmniejszenia wpływów Stowarzyszenia klub będzie dla nas elastyczny i będziemy mogli dostosować częstotliwość finansowania oraz wysokość przekazywanych kwot do naszej sytuacji. Wierzę jednak, że liczba członków wciąż będzie wzrastać, a nasza współpraca z klubem będzie coraz poważniejsza. Teraz pozostały nam tylko formalności związane z przygotowaniem umowy. Liczymy na to, że uda się również wcielić w życie długoterminowe porozumienie o obopólnej współpracy, dzięki któremu Socios zyska różnego typu przywileje, co jeszcze bardziej zachęci Wiślaków do dołączenia do naszej organizacji – powiedział Robert Sermak, wiceprezes Socios Wisła Kraków.

Środki będą rozdysponowane w konkretny sposób. Każdego miesiąca około 45 tysięcy złotych trafiać będzie do AP Wisła Kraków, około 20 tysięcy złotych będzie przeznaczone na funkcjonowanie drużyny w Centralnej Lidze Juniorów, natomiast kolejne 20 tysięcy złotych na prowadzenie drużyny rezerw Wisły.

Obecnie Socios Wisła Kraków liczy już ponad 1700 członków, którzy regularnie, każdego miesiąca opłacają swoje składki. 

Jak dołączyć do Socios Wisła Kraków?

Jest to bardzo proste. W pierwszym kroku należy wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny, w którym podajemy swoje dane oraz deklarujemy wysokość miesięcznej składki. Po opłaceniu wpisowego następuje przyjęcie do stowarzyszenia. Formularz i więcej informacji znajdziecie na stronie sociowisla.pl.