Wisła Kraków i Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków zdecydowały o podpisaniu umowy ws. strategicznej współpracy. Logo stowarzyszenia pojawi się na koszulkach piłkarzy Wisły oraz na materiałach promocyjnych klubu. Sfinalizowanie umowy to potwierdzenie ścisłej współpracy klubu i Socios na wielu polach. Mamy nadzieję, że bezprecedensowa w skali naszego kraju współpraca klubu sportowego ze stowarzyszeniem kibicowskim przyczyni się do odbudowy potęgi Białej Gwiazdy.

Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków liczy już ponad 1700 członków regularnie opłacających składki członkowskie. Wśród Socios jest między innymi Jarosław Królewski, Rafał Wisłocki, Marko Kolar czy Jarosław Gowin. W swojej krótkiej historii członkowie Socios już kilkukrotnie wspierali Wisłę Kraków finansowo, stając się jednym z najważniejszych sponsorów naszego klubu. Robili to zarówno organizując zbiórki, jak w przypadku akcji Kibice Piłkarzom i #50kforWK, ale również decydując poprzez głosowania wśród członków stowarzyszenia o przeznaczeniu składek członkowskich. W ostatnich tygodniach członkowie Socios zdecydowali w dwóch głosowaniach, że w najbliższym sezonie przekażą Wiśle Kraków 1,3 miliona złotych w ramach darowizn. Zdecydowana większość tej kwoty zostanie przeznaczona na rozwój Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków oraz drużyn juniorskich.

Głosowania w myśl zasady #TyWspieraszTyDecydujesz oraz pełna transparentność finansowa i organizacyjna to kluczowe elementy, które wyróżniają Socios. Wszystkie informacje o stowarzyszeniu można znaleźć na stronie www.socioswisla.pl