Vukan Savicević jest już zawodnikiem Wisły. Czarnogórzec podpisał 2,5-letni kontrakt z Białą Gwiazdą, z opcja przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy. Do zespołu Wisły przeszedł na zasadzie definitywnego transferu ze słowackiego Slovana Bratysława.

Savicević przebywał ostatnio z zespołem Slovana na zgrupowaniu w Turcji. W środę wsiadł razem z wracającą ze zgrupowania Wisłą do samolotu i udał się do Krakowa, gdzie dziś przechodził badania medyczne. Następnie złożył podpis pod kontraktem.

25-letni Czarnogórzec był zawodnikiem słowackiego klubu od lata 2015 roku i rozegrał w nim łącznie 82 spotkania. Slovanowi pomógł w dwukrotnym zdobyciu Pucharu Słowacji (2017, 2018). Wcześniej był zawodnikiem Crvenej Zvezdy Belgrad, w barwach której rozegrał 40 spotkań w serbskiej ekstraklasie, zdobywając cztery gole. Na swoim koncie ma również jeden występ w reprezentacji Czarnogóry.

– Kontrakt Vukana wygasał latem 2019 roku, więc różne kluby przedstawiały oferty. Przed wyjazdem zespołu do Turcji zdecydowaliśmy się na dalszą współpracę i odrzucenie oferty Wisły. W poniedziałek pojawiła się jednak nowa oferta ze strony Wisły, Vukan wyraził chęć transferu, a w porozumieniu z trenerem uznaliśmy, że mamy zabezpieczoną tą pozycję. Wyraził chęć przejścia do Wisły, co rozumiem. Negocjacje w sprawie transferu prowadzone były cały tydzień i dziś transfer został sfinalizowany – powiedział wiceprezes słowackiego klubu Ivan Kmotrik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.