Nie powiodło się wiślakom w pierwszym wyjazdowym spotkaniu w 2017 roku. Drużyna Kiko Ramireza przegrała 0:1 we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

Obie drużyny do sobotniego spotkania przystępowały z nadzieją na zdobycie trzech punktów. W mecz lepiej weszli podopieczni Kiko Ramireza, który w pierwszych kilkunastu minutach zdecydowanie częściej przebywali w okolicy pola karnego rywali. Brakowało im jednak dokładności w decydujących momentach.

Najlepsza okazję wiślacy w pierwszej połowie mieli w 20. minucie, ale przy próbie oddania strzału skiksował i futbolówka przeszła obok bramki. W drużynie gospodarzy najgroźniejszy był Biliński, który dwukrotnie doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale w obu przypadkach główkował niecelnie. Ostatecznie przed przed przerwą kibice nie doczekali się goli.

Druga połowa również rozpoczęła się od ataków Wisły. Swoją przewagę goście udokumentowali dwoma celnymi strzałami w wykonaniu Sadloka i Małeckiego, którzy próbowali zaskoczyć Pawełka z lewej strony pola karnego. W obu przypadkach bramkarz Śląska zdołał jednak odbić futbolówkę.

W 64. minucie golkipera Śląska uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Mączyński, ale i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki i skończyło się jedynie na rzucie rożnym. Kilka minut później świetną okazję miał Małecki, który minął w polu karnym Dankowskiego i miał przed sobą tylko Pawełka. Uderzenie skrzydłowego Białej Gwiazdy było minimalnie niecelne.

Kolejne minuty to kolejne ataki Wisły, które jednak nie przynosiły pożądanego efektu. Tymczasem w 76. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszedł Śląska. Po centrze z lewej strony boiska i przedłużeniu podania przez Bilińskiego, do siatki Wisły trafił Roman. Wisła starała się odpowiedzieć, ale ostatecznie nie zdołała znaleźć sposobu na pokonanie Pawełka.

ŚLĄSK WROCŁAW – WISŁA KRAKÓW 1:0 (0:0)
1:0 Roman 76 min

żółte kartki: Pich (Śląsk), Małecki, Głowacki (Wisła)

Śląsk: Pawełek – Dankowski, Celeban, Kokoszka, Pawelec – Kovacević, Riera (66 min – Roman) – Madej, Morioka, Pich – Biliński (79 min – Alvarinho)

Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Boguski (73 min – Stilić), Mączyński, Llonch, Brlek (62 min – Videmont), Małecki – Brożek (81 min – Ondrasek)