Artur Skowronek poprowadzi dzisiaj po raz 28. krakowską Wisłę jako trener. Rywalem „Białej Gwiazdy” w meczu czwartej kolejki PKO Ekstraklasy będzie Wisła Płock, z którą szkoleniowiec urodzony w Bytomiu ma niekorzystny bilans spotkań.

Bilans kartkowy wiślaków przed starciem z Wisłą Płock

Artur Skowronek miał okazję prowadzić swoje drużyny w potyczkach przeciwko „Nafciarzom” sześć razy. O ile z krakowską ekipą 38-latek w bojach z teamem z Mazowsza nie zaznał smaku porażki, to wcześniej przegrał trzy mecze z rzędu z Wisłą z Płocka.

Skowronek ponosił porażki z „Nafciarzami” jako szkoleniowiec: Ruchu Radzionków (0:2), GieKSy Katowice (0:1) i Olimpii Grudziądz (0:3). W pierwszym boju przeciwko płocczanom aktualnemu trenerowi Wisły Kraków udało się jednak wygrać, co miało miejsce 27 sierpnia 2011 roku, gdy jako trener „Cidrów” jego zespół wygrał z płockim teamem 1:0 po trafieniu śp. Piotra Rockiego z rzutu karnego.

Skowronek jako trener ostatnie zwycięstwo nad Wisłą Płock zaliczył natomiast w poprzedniej kampanii, czyli dokładnie 23 czerwca, gdy w ramach 32. kolejki polskiej ekstraklasy „Biała Gwiazda” wygrała 1:0 po trafieniu Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu karnego. Tym samym trener czekał na tego typu triumf 3131 dni. Czy dzisiaj wieczorem krakowska drużyna poprawi statystki swojego trenera? Przekonamy się wkrótce.