Trener Wisły Kraków Artur Skowronek był bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu w drugiej połowie sobotniego spotkania z Górnikiem Zabrze. “Biała Gwiazda” w wyjazdowym spotkaniu 33. kolejki PKO Ekstraklasy wygrała skromnie 1:0 po trafieniu Alona Turgemana.

– Pierwsza połowa jest do zapomnienia. Na pewno nie zagraliśmy w niej tak jak sobie wyobrażaliśmy. Natomiast w drugiej połowie, poza tym, że strzeliliśmy bramkę, to bardzo cieszę się z postawy piłkarzy. To jest kierunek, który chcemy obrać. Mam tutaj na myśli pressing, ale także operowanie piłką. Była tutaj zdecydowana poprawa – powiedział szkoleniowiec Wisły na pomeczowej konferencji prasowej.

– Przerwa bardzo dużo nam wszystkim dała, daliśmy sobie nawzajem ogromny impuls, co było od razu widoczne na boisku w drugiej połowie. Widać, że opłaca się ta droga i należy nią dalej iść. Gratuluję piłkarzom, bo bardzo trudny tydzień za nami. Teraz mamy nieco więcej czasu na regenerację do piątkowego meczu i na pewno będziemy gotowi do kolejnej ciężkiej pracy – kontynuował trener “Białej Gwiazdy”.

Co szkoleniowiec powiedział w szatni swoim piłkarzom po pierwszej połowie? – To nasza wewnętrzna sprawa i teraz tego tutaj nie powiem. Cieszę się, że od strony merytorycznej chłopaki złapali to jak ta druga połowa ma wyglądać. A inne sprawy, to są sprawy szatni – dodał Skowronek.