W sobotę Wisłę czeka ostatnie spotkanie w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy. W piątek odbyła się natomiast ostatnia przedmeczowa konferencja z udziałem trenera Artura Skowronka.

Rywalem Wisły będzie Arka Gdynia. – Nie lubię takich spotkań. Każdy z nas jest bardzo ambitnym człowiekiem i nie zadowala nas miejsce, które mamy w tabeli. Chcielibyśmy do końca walczyć, aby być wyżej, ale ostatnio nie wykorzystaliśmy takiej szansy. W przekroju całej walki o to, co mieliśmy robić, to na pewno jest taki czas, aby podziękować sobie nawzajem, podziękować naszym kibicom. Bardzo poważnie traktujemy ten jutrzejszy mecz – powiedział Artur Skowronek podczas piątkowej konferencji prasowej.

Czytaj także: Bez siedmiu na Arkę. Legenda wraca do kadry!

Trener był również pytany, czy da kolejną szansę występu Marcinowi Wasilewskiemu, dla którego będzie to prawdopodobnie ostatni mecz w Wiśle, a niewykluczone, że również w karierze. – Marcin jest do naszej dyspozycji, jest zdrowy, pali się do gry i myślę, że jutro dostanie kolejną szansę. Czy to będzie ostatni mecz? Trzeba zapytać o to Marcina – powiedział szkoleniowiec Wisły.

Latem z Wisłą prawdopodobnie pożegna się wielu zawodników, których kontrakty wygasają wraz z końcem sezonu. Czy pojawią się w sobotę na murawie? – Ustalając skład na jutrzejszy mecz oczywiście będziemy patrzeć przez pryzmat przyszłości, ale wszyscy piłkarze, którzy są zdrowi są do dyspozycji i będą brani pod uwagę – odpowiedział Skowronek.

Szkoleniowiec Wisły wierzy, że Wisła już w przyszłym sezonie może walczyć o wyższe cele i zamierza do tego dążyć. – Na pewno trzeba być w piłce powtarzalnym, aby osiągać dobre wyniki i walczyć o duże cele. U nas ta średnia w ostatnim czasie fajnie się dźwignęła, ale zabrakło kontynuacji. Wiadomo jak ten sezon wyglądał. Nie ułożyło się to wszystko od początku i stąd dzisiaj Wisła nie walczy o najwyższe cele w kraju. Ale to jak ten kryzys sportowy przeszliśmy, mam nadzieję, że bardzo mocno wzmocni drużynę i w przyszłym sezonie będziemy powtarzalni, co spowoduje, że będziemy mieli tą średnią punktową na mecz lepszą, a do czego to nas doprowadzi, zobaczymy w przyszłości – powiedział trener “Białej Gwiazdy”.

W przyszłym sezonie z rozgrywkami PKO Ekstraklasy pożegna się tylko jedna drużyna. Czy trener Artur Skowronek zwraca na to uwagę? – Nie patrzymy w takich kategoriach. Jesteśmy w Wiśle Kraków, a Wisła powinna co sezon walczyć o wysokie cele. Perspektywa tego, że spadnie jedna drużyna nas nie interesuje. Oczywiście mamy na sobie ogrom pokory i w taki sposób będziemy mocno pracować w tym krótkim okresie przerwy, żeby zbudować taki zespół, aby mógł myśleć o czymś zdecydowanie więcej niż ma to miejsce teraz w tym sezonie – dodał.