Po porażce z Lechem Poznań krakowska Wisła okazję do powrotu na zwycięski szlak będzie miała w starciu z Sandecją Nowy Sącz, która cały czas kontynuuje passę spotkań bez zwycięstwa, która liczy już 20 meczów. Krakowianie do swojego starcia przystąpią, chcąc przypieczętować swój awans do grupy mistrzowskiej.

Wiślacy po rozegraniu 29 meczów ligowych plasują się na siódmej pozycji, mając 43 punkty na koncie. Tymczasem sądeczanie to czerwona latarnia rozgrywek, która pewnym krokiem zmierza do Nice I Ligi. Sandecja legitymuje się aktualnie 23 „oczkami”.

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków, historia

Tylko trzy razy przedstawiciele obu ekip rywalizowali ze sobą o ligowe punkty. Za każdym razem górą w tych bojach byli krakowianie. W ostatni starciu z udziałem obu drużyn ekipa z Grodu Kraka wygrała z „Sączersami” 3:0.

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków, forma drużyn

Gospodarze sobotniej potyczki cały czas śrubują wynik dotyczący meczów bez zwycięstwa w lidze. Po raz ostatni szalę zwycięstwa na swoją stronę Sandecja przechyliła 17 września minionego roku, pokonując w Niecieczy miejscowy Bruk-Bet Termalikę. W ostatnią sobotą sądeczanie zremisowali natomiast 2:2 z Górnikiem Zabrze.

Tymczasem ekipa Joana Carrillo ma za sobą porażkę z Lechem Poznań, która z pewnością pokrzyżowała plany krakowskiej ekipy. Jeszcze przed potyczką z „Kolejorzem” słychać było głosy, że Wisła będzie walczyć o to, aby mieć cztery spotkania na swoim stadionie w rundzie finałowej. Plany te jednak lechici poważnie pokrzyżowali.

Rozmawiaj o meczu z Sandecją na naszym forum >>

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków, informacje o zespołach

Szkoleniowiec gospodarzy w osobie Kazimierza Moskala nie będzie mógł skorzystać w sobotni wieczór z kontuzjowanego Michala Pitera-Bucko. Nie zagra również wypożyczony z Wisły Jakub Bartosz. Z kolei w ekipie z Miasta Królów zabraknie narzekających na kłopoty zdrowotne Arkadiusza Głowackiego, Ivana Gonzaleza, Kamila Wojtkowskiego i Vullneta Bashy. Nie wystąpi raczej także Maciej Sadlok. Za kartki pauzować musi Zoran Arsenić.

Przewidywane składy

Sandecja (5-4-1): Gliwa – Basta, Benga, Szufryn, Kraczunow, Mraz, Piszczek, Trochim, Kasprzak, Małkowski, Kolew

Wisła (4-2-3-1): Cuesta – Palcić, Fran Velez, Wasilewski, Bartkowski, Llonch, Cywka, Mitrović, Halilović, Imaz, Carlitos.

Kursy na mecz Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków

Aktualny kurs na wygraną „Białej Gwiazdy” wynosi 2,00. . Kurs na jej zwycięstwo wynosi 3,55. Tymczasem prawdopodobieństwo na to, że padnie remis, zostało oszacowane na 3,50. Sprawdź ofertę LVBet na to spotkanie.

[tips id=”14286″]

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków, typy i przewidywania

Faworytem spotkania są wiślacy i naszym zdaniem górą będzie właśnie krakowska drużyna. Nasz typ: 1:3.

Opracował ŁP