Maciej Sadlok imponował formą w pierwszych spotkaniach w 2021 roku. Zatrudnienie Petera Hyballi na stanowisku trenera niewątpliwie pozytywnie wpłynęło na dyspozycję doświadczonego obrońcy.

– Jestem zadowolony z tego, że dobrze znoszę wszystkie obciążenia, dobrze przepracowałem okres przygotowawczy. Myślę, że tutaj leży powód mojej dyspozycji – swoboda na boisku jest większa, gdy człowiek czuje się silniejszy – mówi w wywiadzie udzielonym portalowi Goal.pl.

Sadlok nie ukrywa również, że treningi zaordynowane przez Petera Hyballę są wymagające. – Trener jest mocno wymagający. Jednak piłka nożna to nie najłatwiejszy kawałek chleba i jeżeli chcemy cokolwiek osiągnąć, musimy się poświęcić. Taka jest prawda i my musimy się do tego dostosować – mówił Sadlok.

Podkreśla również, że dużą wagę szkoleniowiec przywiązuje do taktyki. – Trener ma swój styl, swoją taktykę i po prostu wdraża to w życie. Miałem już do czynienia z wieloma szkoleniowcami i mogę powiedzieć, że jeżeli chodzi o przygotowanie taktyczne, na pewno jest w czołówce.

Cały wywiad z Maciejem Sadlokiem przeczytacie na portalu Goal.pl.