Hitem pierwszej kolejki rundy finałowej Lotto Ekstraklasy jest zdecydowanie potyczka Legii Warszawa z Wisłą Kraków. Gospodarze wciąż wierzą w obronę mistrzowskiego tytułu. Z kolei krakowianie mają cel, którym jest walka o miejsce premiowane grą w europucharach.

W ligowej klasyfikacji obie ekipy dzieli różnica zaledwie siedmiu “oczek”. Na drugiem miejscu po 30 ligowych spotkaniach zadomowiła się ekipa z ze stolicy Polski, z kolei na piątym miejscu zadomowiła się ekipa z Grodu Kraka.

Już po raz 149 o ligowe punkty zmierzą się ze sobą przedstawiciele obu ekip. Częściej zwycięsko z tych potyczek wychodzili krakowianie, którzy byli górą w 56 bojach. 53 mecze zakończyły się wiktorią Wojskowych. Z kolei w 39 spotkaniach miał miejsce remis.

W tej kampanii piłkarze Białej Gwiazdy zremisowali na swoim obiekcie z Legią (0:0). Z kolei w meczu rozgrywanym na stadionie w stolicy Polski górą była Legia, która pokonała Wisłę 1:0. Gola na wagę wygranej warszawian strzelił wówczas Miroslav Radović, który zdobył bramkę w pierwszym kwadransie rywalizacji.

Od ośmiu starć ligowych podopieczni Jacka Magiery są bez porażki w meczach o ligowe punkty. Przed tygodniem warszawianie pokonali w Krakowie miejscową Cracovią 2:1. Wcześniej jednak warszawianie niespodziewanie zremisowali przed własną publicznością z Koroną Kielce.

Tymczasem team z Miasta Królów ma na swoim koncie wpadkę w boju z Górnikiem Łęczna, któremu krakowianie ulegli w Lublinie 1:3. Jednocześnie zakończyła się seria czterech spotkań bez porażki w lidze z udziałem krakowskiej ekipy. Odnotujmy, że w dziewięciu ostatnich meczach ligowych w delegacji Wisła wygrała tylko dwa spotkania.

18:00 LEGIA WARSZAWA – WISŁA KRAKÓW