– Mecz z Wisłą to wielki hit, ważne spotkanie zarówno dla nas, jak i dla krakowian, ale nie mam obaw. Najważniejsze jest to, by zdobyć trzy punkty – powiedział trener Romeo Jozak na konferencji prasowej przed meczem z Wisłą Kraków.

Szkoleniowiec warszawskiej ekipy w trakcie spotkania z przedstawicielami mediów wypowiedział na temat sytuacji kadrowej w swojej drużynie.

– Hamalainen chorował przez cały tydzień. Zobaczymy, jak dzisiaj będzie się czuł, ale nie jest w takiej formie, jakiej bym oczekiwał. Na 99% nie wystąpi przeciwko Wiśle. Kucharczyk narzekał na pewną dolegliwość, ale nie jest to nic groźnego i z kolei on na 99% zagra w niedzielnym meczu – mówił Jozak cytowany przez oficjalną stronę mistrzów Polski.

Jak ekipa z Warszawy przygotowuje się do niezielnej potyczki w ramach 28. kolejki polskiej ekstraklasy?

– Do każdego meczu przygotowujemy się inaczej, dlatego często zmieniamy system i ustawienie. Analizujemy grę przeciwnika i jeśli sytuacja tego wymaga, to jesteśmy bardziej skupieni i skoncentrowani niż zwykle. Przez ostatnie lata starcia Legii z Wisłą elektryzowały całą Polskę i mamy tego świadomość – mówił Chorwat.

– W niedzielę, jak zawsze, gramy o trzy punkty. Nie trzymam się zasady, wedle której powinno się częściej stawiać na tych samych piłkarzy. Nie chodzi o to, kto grał w ostatnim meczu, lecz o to, kto zagra w kolejnym. W spotkaniu z Wisłą być może zagramy tym samym składem, co z Lechią – uzupełnił 45-latek.

Mocnym punktem krakowskiej ekipy jest Carlos Lopez. Jozak jednak nie obawia się hiszpańskiego napastnika teamu z Grodu Kraka.

– Carlitos jest świetnym zawodnikiem i bardzo ważną postacią w zespole Wisły. W naszym gronie mamy jednak kilku takich Carlitosów, więc nie powinno to dla nas stanowić problemu – skwitował trener legionistów.

Opracował ŁP