W hicie 31. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze warszawskiej Legii zremisowali na swoim stadionie z Wisłą Kraków 1:1. Dla ekipy ze stolicy Polski był to ósmy podział punktów w trwającej kampanii. Natomiast zespół Białej Gwiazdy zaliczył szósty kompromis w sezonie. Obie ekipy dzieli aktualnie siedem punktów w ligowej tabeli.

Niezwykle ciekawie zapowiadał się drugi niedzielny bój polskiej ekstraklasy. Warszawianie zamierzali wygrać, aby odpowiedzieć na skromną wiktorię Jagiellonii Białystok. Z kolei zespół z Grodu Kraka liczył na triumf, który przybliżyłby Wisłę do gry w europucharach.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na trybunach stadionu im. Wojska Polskiego mogli być rozczarowani, bo żaden z zespołów nie zaprezentował się z tak, jakby tego oczekiwano po dwóch czołowych ekipach trwającego sezonu Lotto Ekstraklasy. Następstwem takiego stanu rzeczy był bezbramkowy remis do przerwy.

W drugiej części gry worek z bramkami został rozwiązany. Na listę strzelców wpisał się Petar Brlek, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Macieja Dąbrowskiego na Pawle Brożku. Dla zawodnika krakowskiej ekipy było to siódme trafienie w trwającym sezonie.

Tymczasem w 65. minucie szansę na strzelenie gola miał Kasper Hamalainen. Fin jednak swojej okazji nie wykorzystał, pudłując fatalnie. Z kolei sześć minut później swoje drugie trafienie mógł zaliczyć Brlek, ale po jego próbie świetną paradą popisał się Arkadiusz Malarz.

Do remisu gospodarze doprowadzili natomiast kwadrans przed końcem podstawowego czasu rywalizacji. W roli głównej wystąpił Artur Jędrzejczyk, który popisał się mocnym strzałem głową, po którym do kapitulacji został zmuszony Łukasz Załuska. Chwilę później Hamalainen miał kolejną szansę na gola, ale ostatecznie po jego uderzeniu futbolówka musnęła poprzeczkę.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. W następnej serii gier Wisła zagra u siebie z Lechią Gdańsk.
Legia Warszawa – Wisła Kraków 1:1 (0:0)
0:1 Petar Brlek (k.) 58 min
1:1 Artur Jędrzejczyk 75 min