W niedzielne popołudnie Wisła Kraków przełamała trwającą trzy spotkania niemoc na stadionie Jagiellonii Białystok, wygrywając z „Żółto-czerwonymi” 1:0 po trafieniu Zorana Arsenicia. Po zakończeniu spotkania na krótki komentarz w rozmowie z oficjalną stroną krakowskiego klubu pozwolił sobie Rafał Boguski.

Skrót meczu Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków [wideo]

– Wygrywamy z teoretycznie najmocniejszymi rywalami, a trudniej nam o nie z drużynami słabszymi na papierze czy takimi o potencjale zbliżonym do naszego – przekonywał ofensywny zawodnik „Białej Gwiazdy” cytowany przez oficjalną stronę ekipy z Grodu Kraka.

– W każdym meczu próbujemy wywalczyć komplet, bardzo blisko było w Płocku, gdzie prowadziliśmy dwa razy. Tego meczu było szkoda. Jednak, jakby nie patrzeć, naprawdę kilka punktów urwaliśmy liderom – kontynuował Boguski.

Zdaniem piłkarza krakowskiej drużyny największe szanse na wywalczenie mistrzowskiego tytułu ma aktualnie Legia Warszawa. Warto zaznaczyć, że stołeczna ekipa po weekendowych meczach wskoczyła na pozycję lidera rozgrywek.

– Na prowadzenie wysunęła się Legia, która zagra bezpośredni mecz z Jagiellonią. Na pewno sezon ten jest bardzo ciekawy dla kibiców i to tylko może cieszyć. Do meczu z Górnikiem sam myślałem, że faworytem będzie Lech. Po takiej wpadce – drugiej z rzędu u siebie – widać, że coś tam się dzieje nie tak, jak powinno. Jest Legia, która pozbierała się po dużych kłopotach, i to jej jest do mistrzostwa najbliżej – skwitował Boguski.

Opracował ŁP