W środku tygodnia duża grupa polskich drużyn weźmie udział w meczach w ramach I rundy Pucharu Polski. W jednym z ciekawszych wtorkowych starć krakowska Wisła stanie do rywalizacji z Lechią Gdańsk. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu i naszymi przewidywaniami.

Skrót meczu Pogoń Szczecin – Wisła Kraków [wideo]

Konfrontacja zaplanowana na wtorek na godzinę 20:30 będzie drugą z udziałem obu ekip na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni. Przypomnijmy, że zawodnicy „Białej Gwiazdy” w meczu ósmej kolejki pokonali team z Trójmiasta 5:2.

Wisła – Lechia, historia

W sześciu ostatnich potyczkach z udziałem obu drużyn na stadionie im. Henryka Reymana gospodarze przegrali tylko raz, wygrywając z kolei trzy potyczki, a dwa starcia zakończyły się remisami.

W ostatnim boju z udziałem obu teamów wiślacy wygrali 5:2, mimo że dwukrotnie przegrywali. Niemniej dzięki bardzo skutecznej postawie ekipy z Krakowa w drugiej połowie potkania, wiktoria ekipy z Grodu Kraka stała się faktem.

Wisła – Lechia, ostatnie wyniki

Podopieczni Macieja Stolarczyka do swojego meczu podejdą po przegranym boju z Pogonią Szczecin. Była to jednocześnie druga porażka w tej kampanii dla przedstawicieli 13-krotnych mistrzów Polski. Wiślacy zakończyli tym samym serię wygranych z rzędu spotkań, która liczyła cztery potyczki.

Tymczasem gdańszczanie mają za sobą zremisowane starcie z Zagłębiem Lubin, co odbyło się w dziwnych okolicznościach. Lechia prowadziła 3:0 po trzech golach Artura Sobiecha, a mimo wszystko zaliczyła kompromis, remisując 3:3, tracąc decydującego o remisie gola w 90. minucie.

Wisła – Lechia, sytuacja kadrowa

W szeregach gospodarzy wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera, ale można się spodziewać, że we wtorkowy wieczór krakowianie wystąpią w eksperymentalnym zestawieniu, co może sprawić, że kilku zawodników z wyjściowego składu z boju z „Portowcami” może otrzymać okazję do odpoczynku. Bardzo prawdopodobne jest, że u gości będzie podobnie.

Wisła – Lechia, typy i przewidywania

Stawiamy na triumf gospodarzy, którzy na swoim obiekcie są bez porażki od pięciu starć. Nasz typ: 1:0.

Wisła – Lechia, transmisja meczu

Wtorkowe starcie Wisła – Lechia będzie można obejrzeć na antenie Polsat Sport. Początek transmisji zaplanowany jest na godzinę 20:25. W internecie spotkanie będzie można zobaczyć na żywo za pośrednictwem platformy Ipla.