W ostatnim wtorkowym meczu I rundy Pucharu Polski piłkarze krakowskiej Wisły ulegli Lechii Gdańsk. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, które lepiej egzekwowali zawodnicy teamu z Trójmiasta.

Z kilkoma zmianami w wyjściowej „11” do swojego starcia w ramach krajowego pucharu przystępowali piłkarze krakowian, którzy po raz drugi w ciągu dwóch tygodni grali z drużyną z Gdańska. Okazję do gry otrzymali między innymi Michał Buchalik, Zoran Arsenić, Patryk Plewka i Marko Kolar.

Pierwsza groźna sytuacja w meczu miała miejsce w 11. minucie, gdy bliski zdobycia bramki był Konrad Michalak. 21-latek oddał mocne uderzenie, ale na posterunku był bramkarz Wisły i wynik nie uległ zmianie.

Tymczasem w 15. minucie rezultat odkorkował Michał Nalepa. Zawodnik Lechii wykorzystał dośrodkowanie Patryka Lipskiego z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do siatki. Jednocześnie na przerwę do szatni w lepszych nastrojach udali się goście.

Po zmianie stron kibice „Białej Gwiazdy” powody do radości mieli w 60. minucie. Było to następstwem skutecznego uderzenia Zdenka Ondraska z rzutu karnego podyktowanego za przewinienie golkipera gdańszczan. Czech oddał mocny strzał i Zlatan Alomerović skapitulował.

W samej końcówce regulaminowego czasu gry okazję do zdobycia bramki mieli Lukas Haraslin po stronie lechistów i Jesus Imaz u gospodarzy, ale żadnemu z wymienionych nie udało się wpisać na listę strzelców. Tym samym obie drużyny musiały zmierzyć się z dogrywką, w której jak się okazało, także nie został wyłoniony zwycięzca.

Konkurs „jedenastek” wygrali gdańszczanie, nie myląc się ani razu.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 (0:1, 1:1 dogrywka, 4:5 k.)

0:1 Nalepa 15 min
1:1 Ondrasek 60 min (k.)

RZUTY KARNE

1:0 Wisła – Paweł Brożek jako pierwszy podszedł do piłki i pewnym strzałem w prawy gór zdobył bramkę.
1:1 Lechia – Flavio Paixao górą w pojedynku z Michałem Buchalikiem.
2:1 Wisła – Martin Kostal na spokoju w lewe okineko. Doskonałe uderzenie.
2:2 Lechia – Lukas Haraslin w lewy róg.
3:2 Wisła – Rafał Pietrzak z lewej nogi w lewy róg.
3:3 Lechia – Patryk Lipski po rękawicach bramkarza krakowian.
3:3 Wisła – Maciej Sadlok pudłuje.
3:4 Lechia – Jarosław Kubicki wyprowadza na prowadzenie lechistów.
4:4 Wisła – Jakub Bartkowski pewnie i golkiper rywali bez szans.
4:5 Lechia – Filip Mladenović nie marnuje rzutu karnego.